KURBAN BAYRAMINDA KAZ DAĞLARI - AYVALIK

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 18.07.2021 Pazar - 21.07.2021 Çarşamba
 • Etkinlik süresi 4 Gün
 • Etkinlik Türü : Bungalow ve Çadır Konaklamalı
 • Mesafe 5 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1935
  Katıldığı etkinlik 203
  Yürüyüş mesafesi 2545 km
  Düzenlediği etkinlik 178
 • İletişime geç
KURBAN BAYRAMINDA ÇADIR ve BUNGALOW KONAKLAMALI
BAYRAMDA KAZ DAĞLARI VE AYVALIK
(18 - 19 - 20 - 21 TEMMUZ 2021  Çadır ve Bungolow Konaklamalı )


ETKİNLİK SÜRESİ       : 3 gece 4 gün
ETKİNLİK BÖLGESİ     : Çanakkale - Balıkesir
KOORDİNATÖRLER    : Sait Yiğit - Bahar Yiğit

ETKİNLİK ÜCRETİ       : Çadır Konaklama için Kişi başı 600 TL  

2 kişilik Bunagalow Evlerde  Konaklama için Kişi başı 900 TL (DOLDU)

FİYATA DAHİL OLANLAR: Yol + 3 Gece Konaklama Ücreti + Körfez geçiş ücretleri + Seyahat Sigortası + Acenta giderleri

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Tüm yemekler + Milli Park ve ören yeri giriş ücretleri + Tekne turu + Kişisel Harcamalar


                Bu bayram Kazdağlarındaki Şelaleleri gezip buz gibi sularında serinleyecek. Ayvalığın Masmavi sularında yüzeceğiz.  Tanrıların armağanı Bin Pınarlı İda yine bize görsel şölen sunacak soğuk sularında serinletecek. Zeusun Altarında körfezin doyumsuz manzarasını seyre dalacak,  eski bir rum köyü olan Adatepe köyünün taşevleri arasında gezip meydanında keçi sütü dondurmamızı yiyeceğiz.  Ayvalığın akvaryum misali koylarında ve adalarında tekne turu yapıp masmavi sularında yüzeceğiz.  Akşamları Kamp ateşi başı eğlencelerimizde unutmayacağız tabiki..


PROGRAM :  Bayram Trafiğine yakalanmamak için 17 Temmuz Cumartesi Akşam 23.00'da Yenibosnadan başlayarak katılımcılarımızı alıyoruz

18 TEMMUZ 2021 PAZAR
* Kamp Alanına varış 
* Muhlı Şelalesi ve Taş Köprü serin sularda yüzme
* Zeus Altarı ve Adatepe Köyü gezisi

19 TEMMUZ 2021 PAZARTESİ
* Hasan Boğuldu ve Sütüven Şelalesi 
* Deniz Keyfi
* Kamp alanına dönüş

20 TEMMUZ 2021 SALI
* Kamp Alanında kahvaltı 
* Ayvalık Tekne Turu
* Ayvalık Akşam Keyfi ve dönüş

21 TEMMUZ  2021 ÇARŞAMBA
* Kamp Alanında kahvaltı 
* Kamp Alanının toplanması
* Serbest zaman
* 15:00 da İstanbul'a dönüş hazırlığı 


ADATEPE KÖYÜ

Edremit Körfezi'ne bakan bir tepeye kurulmuş çok eski bir köy olan Adatepe, doğal sit alanı içerisinde yer aldığından ülkemizin en iyi korunmuş köylerinden biri, tabi ki en güzellerinden.Tarihi taş evlerinin arasında dolaştıktan sonra, meydandaki asırlık çınar altındaki kahvelerde oturup; yemyeşil doğanın, bol oksijenin, lezzetli yemeklerin keyfini çıkaracağınız bir yer. Anlayacağınız doğa güzel, doku güzel, tarihi güzel, atmosferi güzel bir köy burası. Güler yüzlü insanı, doğal ürünleri ve şık otelleriyle Adatepe, hemen hemen her mevsim ziyaretçi ağırlayan, huzurun ve dinginliğin sarıp sarmaladığı nadide bir yer.


TARİHİ TAŞ KÖPRÜ VE MIHLI ŞELALESİ 
Mıhlı Çayı, Balıkesir ile Çanakkale il sınırını oluşturan, Altınoluk-Çanakkale Karayolu üzerinde yer alan bir doğa harikası. Kazdağları içerisine saklanmış benzersiz güzelliklerden biri olan Mıhlı Çayı'nın çevresi yemyeşil bir doğayla çevrili. Altınoluk-Küçükkuyu istikametinde, Altınoluk'tan 5 km uzaklıkta yer alan çay etrafında küçük göletler ve şelalaler bulunuyor.
Mıhlı Çayından iç kısımlara gidildiğinde Baş Değirmen Mevkii'ne ulaşılıyor. Baş Değirmen Mevkii, Roma mimarisi ile inşa edilen Başdeğirmen Köprüsü ile ünlü. Eski zamanlarda bölgeden Truva yönüne gidişlerde tek geçiş noktası olan köprü, günümüze dek bozulmadan ulaşmayı başarmış.


AYVALIK TEKNE TURU

Ayvalik ve Cunda Adasının muhteşem koylarını gezeceğiniz, eğlencenin ve huzurun keyfini birlikte çıkaracağınız, enfes yemekli, unutulmaz bir tekne gezisi hazır mısınız? Zeytin ve çam ormanlarının denizle kucaklaştığı, açıkhava müzesini andıran mimari yapıları, iç içe geçmiş birbirinden güzel koyları ve çevresini sarmalayan adaları ile büyüleyici deniz altı dünyası sizleri bekliyor.


KAMP ALANI BİLGİSİ :
* Kamp Alanımız Zeytinli Köyü Sınırlarında dere kenarındadır.
* Duş - wc - masaların bulunduğu güzel bir mekan.


MALZEMELER
. Çadır - Mat - Uyku Tulumu (Çadır Konaklama için)
. 20 - 30 litrelik sırt çantası
. Deniz malzemeleri
. Varsa küçük ilk yardım çantası -  ilaçlarınız.
 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.