KÖY EVİ KONAKLAMALI BAĞ BOZUMU

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 18.09.2021 Cumartesi - 19.09.2021 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : KÜLTÜR TURU
 • Mesafe 10 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sercan KARAKAŞ
 • Puanı 524
  Katıldığı etkinlik 55
  Yürüyüş mesafesi 598 km
  Düzenlediği etkinlik 39
 • İletişime geç
SERCAN KARAKAŞ SORUMLULUĞUNDA

KÖY EVİ KONAKLAMALI BAĞ BOZUMU 
18 - 19 EYLÜL 2021


Ülkemizde sayılı eko turizm yapılan köylerimizden olan Kurşunlu, Balkan göçmenlerinden oluşmuş olup Bilecik'in en temiz köyü seçilmiş. Beyaz badanalı evleri, çiçek bahçeleri yamaca kurulmuş yapısıyla gerçek bir köy manzarasına sahip. Kurşunlu Köyü'nde hemen hemen her evde bir bahçe bulunmaktadır. Anadolu'daki yaygın kullanımın aksine bu bahçelerde meyve - sebze değil, çiçek yetiştirilmektedir. Bu durum bölge halkının Bulgaristan'dan göçerken beraberinde getirdikleri bir yaşam kültürünün yansımasını ifade etmektedir. Bu köy evleri eko turizm kapsamında değerlendirilmektedir. Köy evleri, turistlerin bahçelerinde kendi elleriyle çiçek bakımı yapabildikleri ve çeşitli çiçekleri yetiştirdikleri birer konaklama noktasına dönüştürülmüştür. Botanik çeşitlilikten dolayı turistler, endemik bazı çiçek türlerinin çiçek açma zamanlarında bu bölgeye gelmektedir. Bu arada yemeklerin ve kahvaltıların bir çok çeşidinin bu köyde üretildiğini söylemeliyim . Hatta 400 yıllık bir maya ile yapılan köy ekmeğini yiyeceğinizi de belirtmeliyim. 

Bizim konaklayacağım 5 ev var . Genelinde 3 oda ve en az 1 wc ve bir banyo var. Bazı banyolarda odunlu termosifon, bazılarında elektrikli termosifon var. Temiz çarşaf ve yastıklar ile tertemiz bir hava  geceleyin size eşlik edecek diğer kıymetlilerimiz.

Bütün bunların ışığında program şu şekilde tasarlanmıştır.
Aracımız 18 Eylül saat 6:30'da Yenibosna'dan kalkacak ve yoldaki Mecidiyeköy, Kadıköy, Bostancı vb duraklardan misafirlerimizi toplayarak yol üzerinde bir kahvaltı molasını müteakiben tahminen 12-13:00 gibi Kurşunlu köyünde olacaktır. Burada önce evlere yerleşecek sonra çevre gezileri ufak tefek yöresel ürünler ile akşamı bulacağız. Akşam yemeğini herkes kendi evlerinde aldıktan sonra ortak bir mekanda buluşup keman ve darbuka ile bir Balkan Kınası canlandırmasıyla günü bitirmeyi planlıyoruz. Tüm kostümler köydeki arkadaşlar tarafından  temin edilecektir. Son gün yani 19 Eylül sabahı GEÇ kahvaltıdan sonra, Kurşunlu'ya yakın çok güzel bir yer olan, Sakarya'nın Uluslararası Cittaslow(Sakin Şehirler) Birliği'ne üye kasabası Taraklı'ya geçecek, burayı da gezdikten sonra İstanbul'a dönüşe geçeceğiz. 
Etkinlik Sorumlusu: Sercan Karakaş 506 972 56 14
Etkinlik Katılım Bedeli: 420- 460 TL
Ücrete Dahil Olanlar:
Ulaşım, Köy Evlerinde Konaklama, Köy Kahvaltısı, Yöresel Akşam Yemeği, Gün İçinde Verilecek Yöresel İkramlar, Çevre Gezileri, Rehberlik ve Acenta Giderleri
Ücrete Dahil olmayanlar:
Öğle yemeği , Kişisel Harcamalar, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti 
ETKİNLİĞE YAZILIP, SON İPTAL TARİHİNDEN SONRA ETKİNLİĞE GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU ARKADAŞLARA AYNI ZAMANDA KAPORA İADESİ DE YAPILMAZ. 

SON İPTAL TARİHİ:  4 Eylül 2021

ARAÇ DURAKLARI
6.25 Yenibosna
6.30 İncirli Dilek Pastanesi Önü 
6.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
7.05 Kadıköy BP Benzinlik 
7.10 E-5 Göztepe
7.15 E-5 Kozyatağı
       E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
      Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz.. 
 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER GLEE TURİZM'E 
(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR. BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.