KÖY EVİ KONAKLAMALI BAHAR ETKİNLİĞİ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 6.05.2023 Cumartesi - 7.05.2023 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : KÜLTÜR TURU
 • Mesafe 10 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sercan KARAKAŞ
 • Puanı 554
  Katıldığı etkinlik 57
  Yürüyüş mesafesi 638 km
  Düzenlediği etkinlik 39
 • İletişime geç
HAYDİ MİSAFİRLİĞE GİDİYORUZ.. KONAKLAMALI KÖY EVİ&ŞAKAYIK ÇİÇEKLERİ& GERÇEK KÖY YAŞAMI


İÇERİK : KÜLTÜR TURU

TEL : 0506 972 56 14   

FAALİYET SÜRESİ : 2 Gün

KATILIM BEDELİ :  1850

KATILIM BEDELİNE DAHİL OLANLAR :  YOL+KONAKLAMA + BİR SABAH KAHVALTISI + BİR AKŞAM YEMEĞİ YEMEĞİ+ACENTA GİDERLERİ + ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI+REHBERLİK 

DAHİL DEĞİL: İLK GÜN ALINAN SABAH KAHVALTISI, BALKAN KINASI CANLANDIRMASI

KÖY EVİ KONAKLAMALI ETKİNLİK 

Ülkemizde sayılı eko turizm yapılan köylerimizden olan Kurşunlu, Balkan göçmenlerinden oluşmuş olup Bilecik'in en temiz köyü seçilmiş. Beyaz badanalı evleri, çiçek bahçeleri yamaca kurulmuş yapısıyla gerçek bir köy manzarasına sahip. Kurşunlu Köyü'nde hemen hemen her evde bir bahçe bulunmaktadır. Anadolu'daki yaygın kullanımın aksine bu bahçelerde meyve - sebze değil, çiçek yetiştirilmektedir. Bu durum bölge halkının Bulgaristan'dan göçerken beraberinde getirdikleri bir yaşam kültürünün yansımasını ifade etmektedir. Bu köy evleri eko turizm kapsamında değerlendirilmektedir. Köy evleri, turistlerin bahçelerinde kendi elleriyle çiçek bakımı yapabildikleri ve çeşitli çiçekleri yetiştirdikleri birer konaklama noktasına dönüştürülmüştür. Botanik çeşitlilikten dolayı turistler, endemik bazı çiçek türlerinin çiçek açma zamanlarında bu bölgeye gelmektedir. Bu arada yemeklerin ve kahvaltıların bir çok çeşitinin bu köyde üretildiğini söylemeliyim . Hatta 400 yıllık bir maya ile yapılan köy ekmeğini yiyeceğinizi de belirtmeliyim. 
Bizim konaklayacağım 8 ev var . Genelinde 3 oda ve en az 1 wc ve bir banyo var. Bazı banyolarda odunlu termosifon, bazılarında elektrikli termosifon var. Ama hepsinin salonunda 1 kuzine ve her oda da birer odun sobası var. Temiz çarşaf ve yastıklar ile tertemiz bir hava  geceleyin size eşlik edecek diğer kıymetlilerimiz.

Bütün bunların ışığında program şu şekilde tasarlanmıştır.

Aracımız 6 Mayıs saat 6:30'da Yenibosna'dan kalkacak ve yoldaki Mecidiyeköy, Kadıköy, Bostancı vb duraklardan misafirlerimizi toplayarak yol üzerinde küçük bir ihtiyaç molası mi takiben  tahminen 10-11:00 gibi Kurşunlu köyünde olacaktır. Burada önce evlere yerleşecek sonra çevre gezileri ufak tefek yöresel ürünler ile akşamı bulacağız. Akşam yemeğini herkes kendi evlerinde aldıktan sonra ortak bir mekanda buluşup keman ve darbuka ile bir Balkan Kınası canlandırmasıyla günü bitirmeyi planlıyoruz. Tüm kostümler köydeki arkadaşlar tarafından  temin edilecektir. Son gün yani 7 Mayıs sabahı geç kahvaltıdan sonra, Kurşunlu'ya yakın çok güzel bir yer olan, Sakarya'nın Uluslararası Cittaslow(Sakin Şehirler) Birliği'ne üye kasabası Taraklı'ya geçecek, burayı da gezdikten sonra İstanbul'a dönüşe geçeceğiz. 

KONAKLAMA: 2 veya 3 kişilik odalarda olacaktır, tek kişilik single farkı 350 TL' dir.  Etkinlik belli bir sayının üstüne çıkarsa single seçeneği yer sıkıntısından dolayı ortadan kalkar .

NOT:  AKARYAKITA VE KONAKLAMAYA GELEN OLAĞANDIŞI ZAMLAR ETKİNLİK ÜCRETİNE YANSIYACAKTIR. ETKİNLİĞE DAHİL OLAN ARKADAŞLARIN BELLİ ARALIKLARLA KATILIM ÜCRETİNİ KONTROL ETMESİ GEREKMEKTEDİR..

ETKİNLİĞE YAZILIP, SON İPTAL TARİHİNDEN SONRA ETKİNLİĞE GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYININ TAMAMINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR..

Son İptal: 25 Nisan


ARAÇ DURAKLARI
6.25 Yenibosna
6.30 İncirli Doğtaş 
6.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
7.05 Kadıköy BP Benzinlik 
7.10 E-5 Göztepe
7.15 E-5 Kozyatağı
       E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
      Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz..  BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.