KULA YANIK ÜLKE - ULUBEY KANYONU

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 13.04.2019 Cumartesi - 14.04.2019 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : KÜLTÜR TURU
 • Mesafe 15 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1275
  Katıldığı etkinlik 117
  Yürüyüş mesafesi 1404 km
  Düzenlediği etkinlik 99
 • İletişime geç
SAİT YİĞİT VE BAHAR YİĞİT SORUMLULUĞUNDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ve KÜLTÜR TURU

12 Nisan Cuma günü Saat 23.30 İstanbuldan Harket ediyoruz

13 Nisan Cumartesi Sabah saatlerinde Uşak'da kahvaltımızı yaptıktan sonra Dünyanın 2. büyük Kanyonu olan Ulubey kanyonunda yürüyüşümüze başlıyoruz. 15-16 km lik yürüyüşümüzün ardından akşam konaklayacağımız. (Yürüyüşe katılmak istemeyen arkadaşlar araçla Yürüyüş bitiş noktası olan Clandıras şelalesine geçebilirler.)  Kanyon manzaralı Bungalow evlerimize geçiyoruz.  Evler 2 kişiliktir.  (Lüks konaklama arayanlara uygun değildir.) Akşam şartlar uygun olursa ateş başında olmazsa Keyfi Kanyon restaurantta eğleneceğiz. 

14. Nisan Pazar  Sabah erken saatlerde yola koyuluyoruz.  Taşyaran vadisinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası  çevrili olduğu volkanik siyah topraklar nedeniyle 'Yanık Ülke' sıfatıyla anılan. Türkiyenin İlk Jeoparkı Kula'ya geçiyoruz.  Burada yapacağımız kısa yürüyüş ve fotoğraf molaları sonrası İstanbul yoluna koyuluyoruz ve saat 22.00  gibi İstanbul'da oluyoruz.

TAHMİNİ MALİYET: 330-350 TL (Yol+1 gece 2 kişilik Bungalow evlerde konaklama+Zorunlu Seyahat Sigortası+Acenta Giderleri)


ULLUBEY KANYONU

Ulubey Kanyonu Uşak ilinin Ulubey ilçesi sınırları içerisindedir. ABD'deki Arizona Eyaleti sınırları içerisinde bulunan Grand Kanyon National Park'dan sonra dünyanın en büyük 2. kanyonudur. Kanyon 73 kilometre uzunluğundadır. Uşak iline uzaklığı 30 kilometre olup ulaşım oldukça kolaydır.

Şimdiye kadar adını pek duymadığımız kanyon, Ulubey Çayı ve Banaz Çayı boyunca uzanan bir ana kanyon ile buna bağlanan onlarca büyük yan kanyonlardan oluşmaktadır.


TAŞYARAN VADİSİ

Uşak'ta İzmir karayolu üzerinde, Yenişehir mevkiindeki Taşyaran Vadisi, ülkemizde bir eşi bulunmayan ve görenleri şaşırtan bir doğa mucizesi. İmren Deresinin, nadir görülen sert kayaçları bin yıllardır aşındırılmasıyla oluşmuş bir güzellik. Büyük bir fay kırığı sonrasında suyun ve rüzgârın kayalarda bir nakış gibi oluşturduğu, Taşyaran Vadisi, Anadolu'nun en ilginç doğal güzelliklerinden biri.


KULA YANIK ÜLKE

Amasyalı tarihçi Strabon, "Alaşehir'den sonra, Mysia ve Maionia denen, 'Katakekaumene' olarak adlandırılan bölgeye gelir. Burada hiç ağaç yoktur. Toprağın yüzü küllerle kaplıdır, dağlık ve kayalık olan ülke sanki yangından olmuş gibi siyah renktedir. Bazıları, bunun yıldırımlardan ve ateşli yer patlamalarından olduğunu tahmin etmektedir." şeklinde tarif etmiş, tarihi evleri, şifalı kaplıcaları, camileri, türbeleri, volkanik tepeleri, Yunus Emre'si ile ünlü, Manisa'nın şirin mi şirin ilçesini.

Divlit yanardağının eteğinde, sanki tarihin sayfaları arasından sıyrılıp, gün yüzüne çıkıvermiş, turistik olmaya çalışmış, ama henüz tam olamamış, ilgi ve sevgi bekleyen, biraz yalnız, biraz hüzünlü, gelin beni fark edin, size güzelliklerimi göstereyim dercesine sizi karşılayan bir yer.

ETKİNLİK SORUMLUSU: SAİT YİĞİT 0532 335 49 84

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

ETKINLIKLERIMIZ GLEE TURİZM ( Tursab no: 8273 ) ILE YAPILMAKTADIR


23:00 Yenibosna

23:05 İncirli ALFEMO
23:10 Cevizlibağ
23:15 Mecidiyeköy YapıKredi
23:30 Kadıköy İşmont
23:35 E-5 Göztepe
23:45 E-5 Kozyatağı Carrefour
23:50 E-5 Bostancı
23:55 E-5 Maltepe
24:00 E-5 Kartal


Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz..


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.