KURBAN BAYRAMINDA GÜRCİSTAN'DA TREKKİNG

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 16.06.2024 Pazar - 22.06.2024 Cumartesi
 • Etkinlik süresi 7 Gün
 • Etkinlik Türü : YURTDIŞI DOĞA TURU
 • Mesafe 40 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 3118
  Katıldığı etkinlik 211
  Yürüyüş mesafesi 3218 km
  Düzenlediği etkinlik 172
 • İletişime geç
DÜŞLER ÜLKESİ GÜRCİSTAN MESTİA
KURBAN BAYRAMINDA DÜŞLER ÜLKESİ GÜRCİSTAN'DA TREKKİNG
(PASAPORTSUZ - VİZESİZ ) 

İÇERİK                              : Gürcistan Doğa Yürüyüşü
FAALİYET SORUMLUSU : Erol GEYGEL - Meltem GEYGEL
FAALİYET SÜRESİ          : 6 gece 7 Gün (16-22 HAZİRAN 2024)

UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Avrupanın sürekli yaşanan en yüksek yerleşim yeri USHGULI köyüne çıkacağız. Bin yıllık SVAN kulelerini göreceğiz ve efsaneler içinden gerçeğe yakın ancak düşlerde olabilecek bir huzur ortamında herhangi bir gezi veya herhangi bir tatilden çok ötelerde başka bir boyutta kendi zirvelerimizi keşfedip, kendi zirvelerimize yürüyeceğiz.
Anka kuşunun kendi küllerinden doğduğu, insanlığın yaşam kaynağı Kafkasyanın en yüksek 10 zirvesinden 5 zirvenin çepeçevre sardığı Gürcistan'ın Svaneti bölgesinde yer alan Mestia kasabası düşler dünyasındaki gerçeğin ta kendisidir.
Shkhara (5201 m), Tetnuldi (4974 m), Rustaveli (4960 m), Ushba (4710 m), Ailama (4.525 m) zirvelerinin kuşattığı Mestia kasabasından günübirlik yapacağımız yürüyüşlerde bu zirvelere el dokunuşu kadar yakın olacağız.
Doğa turumuzun içinde Batum konaklaması ile doğa turumuzu daha keyifli bir kültür ve eğlence gezisine dönüştürüyor, Gürcistan'ın bütün güzelliklerini yaşıyoruz.

**** 16 HAZİRAN 2024 PAZAR saat 10:00 da Trabzon Havaalanı ve diğer yerlerden katılımcı arkadaşlarımızı alıyoruz. 

DETAYLI ETKİNLİK PROGRAMI

1.GÜN PAZAR:     TRABZON, SARP SINIR KAPISI, BATUM
Saat 09.30'dan itibaren Trabzon'da buluşuyoruz.  Karadeniz sahil yolu takip edilerek  RİZE ye varıyoruz,  ihtiyaç ve yemek molasının ardından saat 15.00'da RİZE'den hareketle , Sarp sınır kapısına varıyoruz.  T.C kimliklerimiz ile Gürcistan'a giriş,  Acara Özerk Cumhuriyeti başkenti Batum şehrine varış,  Konaklama tesisine yerleşme, Batum şehir gezisi, Batum şehir merkezinde serbest zaman.

2.GÜN PAZARTESİ:   POTİ, SENAKİ, ZUGDİDİ, SVANETİ, MESTİA KASABASI
Batum'da otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Çakvi, Kobuleti, Poti ve Senaki şehirleri üzerinden yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası Samegrelo eyaletinin başkenti Zugdidi şehrine varış, Dadiani sarayı ve şehir gezisinin ardından Zugdidi şehrinde öğle yemeği.
Zugdidi şehrinde  yemek sonrası Zugdidi ovasının çay bahçeleri arasından Kafkas dağlarına doğru yaklaşık 4 saatlik muhteşem manzaralar eşliğinde uygun fotoğraf molaları ile Mestia kasabasına varış, 1400 metre yükseltide en yenisi 500 yıllık olan muhteşem Svan kulelerinin ve Kafkas zirvelerinin çepe çevre sardığı Svaneti kasabasında OTEL'e yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN SALI :  MESTİA, SVAN KULELERİ, HATSVALİ, ZURİLDİ ZİRVESİ  
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  Mestia kasabasını tepelerden görebileceğimiz orman içinde düzgün asfalt yoldan tırmanış, Hatsvali teleferik hattına varış. Tarifsiz güzellikte ormanlar içinden Mestia kasabasını çevreleyen karlı zirvelerin görülmesi, Ieli yolundan güzergahımız üstündeki ikinci teleferik hattı olan Zuruldi hattına varış, 1850 metre yükseltiden teleferikle Kafkas dağlarının muhteşem görüntüleri eşliğinde teleferikle 2350 metre irtifaya çıkış,  360 derece panorama veren Zuruldi manzara noktasından Kafkas dağlarının ve yükseltileri 5 bin civarında ve üstünde olan 5 zirvenin ve onlarca zirvenin, vadinin, buzulun, yaylanın görülmesi sonrası akşam yemeği ve konaklama,

4.GÜN ÇARŞAMBA:  CHALADİ BUZUL YÜRÜYÜŞÜ, CHALADİ VADİSİ, MESTİA
 Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası 1400 metre yükseltideki Mestia kasabasından gidiş dönüş rahat bir tempoda 5 saatlik bir yürüyüşle Lavlaadash köyü üzerinden tahta köprüden geçişle ulaştığımız Chaaladi buzuluna hareket. Yürüyüş rotamız üzerinde Mestiachhala deresi,  3430 metre yükseltili Dalagora uçurumu, 4370 metrelik yükseltisi ile Chatini zirvesi, Chaaladi buzuluna ismini veren Chaaladi vadisi,  Rusya Federasyonu ile sınır olan bölgede yaklaşık 2000 metre yüseltide yer alan Chaaladi buzulunun görülmesinin yanında sınır muhafızlarının da görülebildiği yükseldikçe değişik, değiştikçe şaşırtan zirvelerin görülmesi sonrası akşam saatlerinde Mestia kasabasına dönüş,  akşam yemeği, OTEL'imizde   konaklama

NOT : 3. ve 4. günü birleştirebildiğimiz taktirde Mazeri Köyü ve Shdurga Şelalesi parkurunu yapma imkanımız olacaktır.

5.GÜN PERŞEMBE: KORİLDİ GÖLÜ - USHBA ZİRVELERİ 
Kahvaltı sonrası etkinliğimizin en güzel parkurlarından birine 4X4 Delika Araçlarla hareket ediyoruz. Yol üzerinde zaman zaman Ushba zirvesinin muhteşem görüntülerini izlememize imkan sağlayan orman içi patika yürüyüşünden sonra alpin çayırlara ulaşıyoruz. Büyüleyici Kafkas dağlarının tam ortasındayiz.
Bütün zirveler el dokunuşu kadar yakın. Ushba ve Chatani zirveleri yaklaştıkça uzaklaşıyor, sağ yanımızda Dalakora zirvesi ve Mestiachala deresi ve yatağı, tam karşımızda karlı zirveleri ve büyüleyici duruşları ile ile Tetnuldi ve Banguriani zirveleri. Alpin çayırlardan 2740 metre yükseltide yer alan Koruldi gölü ve diğer irili ufaklı göllere varış burada serbest zaman sonrası isteyen arkadaşlar ile aşağılara doğru yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra OTELİMİZ'e dönüyoruz,   Akşam yemeği, konaklama

6.GÜN  CUMA :  USHGULİ GEZİSİ - SHAKARA BUZULU
Mestia kasabasında  3*** otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası USHGULI turu,  Delica 4X4 araçlarla 45 km kadar stabilize bir yolla bol fotoğraf molalı yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası Avrupa'nın en yüksek sürekli yaşam alanı olan Ushguli köyüne varış. Buradan Shakara Buzuluna yürüyüş ( 5 Km )
Ushguli köyünden organik ürünler alışverişi sonrası yine 4 saatlik molalı ve zaman zaman kısa yürüyüşlere ve fotoğraf çekimlerine imkan veren bir yolculukla Mestia kasabasına varış, Restoranda akşam yemeği ve konaklama


7.GÜN CUMARTESİ:  SVANETİ MESTİA, ZUGDİDİ,  POTİ, BATUM, RİZE, TRABZON
Sabah saat 06.00'da  Mestia kasabası ve Svanetiye hüzünlü bir şekilde kalbimizin bir kısmını düşler dünyasında bırakarak veda ediyor ve Zugdidi şehrine hareket ediyoruz. Yolumuz üzerindeki tesislerden birinde geç kahvaltı sonrası Samegrelo eyaletinin idari merkezi olan Zugdidi ovasında Karadeniz iklimine sahip olan tropik Zugdidi şehrinde pazar alışverişi molası veriyoruz ve Senaki şehrinin batı tarafından Poti üzerinden saat 12.00 sularında Batum'a ulaşıyoruz. 
Batumda alışveriş ve yemek molası vererek saat 13.30 sularında Sarp sınır kapısına varış, Sarp sınır kapısından Türkiye'ye giriş, Karadeniz sahil yolunu takip ederek saat 15.00 sularında Rize'ye varış, kısa bir Rize gezisinin ardından Trabzon'a hareket  saat 19.00'da Trabzon havalimanına varış  vedalaşma. 

22 Haziran 2024 CUMARTESİ saat 19:00 dan sonraya Trabzon Havaalanında oluyoruz. Biletlerinizi ona göre alınız. 

GİDİŞ : 16 HAZİRAN 2024 PAZAR GÜNÜ SAAT 10:00 DA TRABZON HAVAALANI BULUŞMA     

DÖNÜŞ : 22 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ SAAT 19:00 DA TRABZON HAVAALANINA VARIŞ

**** Tur Trabzon da başlar Trabzon da biter. Trabzon'a kadar gidiş dönüş ulaşımı katılımcıya aittir.

**** Ulaşım ve ince detayları wp grubundan konuşuruz.

 ETKİNLİK ÜCRETİ : 
3 yıldız standartlı otel konaklama
* 2 Kişilik odada kişi başı  450 USD  dolar
* 1 kişilik odada  kişi başı  600 USD  dolar
* 7/12 yaş ebeveynleri ile aynı oda da 310 USD dolar
* Yurt dışı çıkış harcı şu an için 150 TL' dir
Sarp sınır kapısında veya banka üzerinden ödeyebilirsiniz.
*** Bu programda kesin kayıt için  100 USD dolar veya karşılığı TL ( ödeme yapmadan önce günlük  kuru sorunuz )kapora ödenecektir. Geri kalan bakiye  etkinlik başlangıcında toplanacaktır.
Bu etkinlik 1 gece Batum da  5 gece Svaneti de
Y/P otel konaklamalıdır

 FİYATA DAHİL OLANLAR  ;
Trabzon-Svaneti-Trabzon güzergahında
tur boyunca bütün gezi,trekking ve araç transferleri
1 gece Batumda 3*** otelde konaklama
5 gece Svaneti Mestia kasabasında  3*** otelde konaklama
Türkçe rehberlik hizmeti
6 Kahvaltı
5 Akşam yemeği

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR  ;
Mestia-Ushguli 4×4 araçlar ile transfer ( 15 USD EXSTRA)
Korildi göllerine 4×4 araçlar ile off road   ( 15 USD EXSTRA)

Batum otel tekli konaklama farkı  (25 USD) 

*** BU TUR İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER ***

* Programımız 1 gece Batum 5 gece Gürcistan'ın Svaneti bölgesinin MESTIA kasabasında 3 yıldızlı otelde konaklayıp günübirlik yürüyüşler yapıp akşam Mestia kasabasındaki otelimize dönüyoruz. 

* Dileyenler istedikleri gün trekking faaliyetine katılmayabilir çevre yürüyüşleri vb gibi aktiviteler yapabilirler. Turistik bir bölge olan Mestia kasabasında çok sayıda restoran, lokanta ve kafe/barlar ve eğlence yerleri mevcuttur.
* Etkinliğimiz trekking turu olduğunu bilerek yanınızda mutlaka ayak bileklerinizi saran, tabanları sert yürüyüş botu, yürüyüş esnasında öğle atıştırmalıklarınızı, güneş kreminizi, su matarınızı, fotoğraf makinenizi, yedeklerinizi  taşıyacağınız küçük bir sırt çantası, Kafkas dağlarının yağmurlu, sisli, güneşli havasından koruyacak bir panço, güneşten koruyan şapka veya bandana, güneş gözlüğü gibi yürüyüş esnasında gerekli olabileceğini düşündüğünüz eşyalar, güneşli günlerde dağ göllerinde yüzebileceğiniz mayo ve şort getirmenizi öneririz.
* Yürüyüş esnasında otelden temin edebileceğiniz  sıcak içecekleri termoslarınıza aktarabilirsiniz.
* Kullandığınız ilaçlar varsa kutusuyla birlikte yanınızda getirmenizi öneririz.
* Turumuzun Gürcistan'da başlangıç noktası olan Batum şehrinde TL, USD, EURO gibi para birimlerini Gürcistan parasına çevirebiliriz.
* Programımızın başlangıç noktası olan Trabzon için otobüs ve uçak biletlerinizi geliş için en erken saatlere, dönüş için ise mümkün olan en geç saatlere almanızı öneriyoruz.
* Turumuzun Svaneti bölümünde 5 kahvaltı ve 5 akşam yemeği Mestia otel restoranın da Türk damak tadı ve beslenme alışkanlıkları dikkate alınarak yöresel özellikler gösteren menülerden oluşmaktadır.
* Bu etkinlik bir Glee turizm faaliyeti olup LÜKS beklentisi içerisinde olanlar için uygun değildir.

İLETİŞİM
EROL GEYGEL : 0545 658 4873
MELTEM GEYGEL : 0505 931 09 76

KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Yarışmayı değil yardımlaşma önem verir. Faaliyetlerimize katıldığınız taktirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Bunu bozacak tavırlar tarafımızca hoş görülmez.2023 YILINDA YAPTIĞIMIZ ETKİNLİKTEN ROTALAR :

CHALATİ BUZULU ( 12 - 15 KM ) ORTA ZOR

KORİLDİ GÖLÜ - MESTİA ( 6 KM KOLAY - 12 KM ORTAZOR )

MAZERİ KÖYÜ - SHDURGA ŞEL. ( 5 KM KOLAY - 14 KM ORTA  )

SHAKHARA BUZULU ( 6 KM KOLAY )


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.