KURTKÖY-GÜNEYKÖY

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 27.10.2019 Pazar
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 11 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sercan KARAKAŞ
 • Puanı 554
  Katıldığı etkinlik 57
  Yürüyüş mesafesi 638 km
  Düzenlediği etkinlik 39
 • İletişime geç
SERCAN KARAKAŞ SORUMLULUĞUNDA

KURTKÖY - GÜNEYKÖY (YALOVA)

27 Ekim PazarPARKUR BİLGİSİ:

Türkiye' nin tarihte yetiştirdiği farklı yüzyıllarda yaşamış sûfî, şâir, âlim ve ait mekanları yeniden canlandırmak, kültür ve inanç turizmi açısından farkındalık oluşturmak ve geçmişte sahip olduğumuz manevî değerlerimizi ve kültürel hazine zenginliğimizi gün yüzüne çıkarmak amacıyla tasarlanan Sufi Yolu İstanbul'dan başlayarak Konya'ya kadar Doğa yürüyüşcülerine, bisiklet ve kültür severlere unutamayacakları bir macera sunmaktadır. Osmanlı döneminde Hac yolunun bir parçası olan bu güzergah uluslararası teamüllere uygun olarak Grande Randonne tarzı işaretlenerek, yürüyüş ayrıntılarını içeren Türkçe ve İngilizce rehber kitap hazırlanmış, GPS verileri ve ayrıntılı haritası oluşturulmuştur. Yürüyüş Yolu'nun toplam uzunluğu yaklaşık 801 km'dir. Sufi Yolu Yürüyüş Yolu projesi, bölgeye 2014 yılından itibaren yapılan yürüyüş etkinlikleri sonucunda uluslararası bir ekip tarafından oluşturulmuştur. Yalova İli Kurtköy Köyünden Sufi Yolu yürüyüşümüze başlayacağız.  Güneyköy'de bitireceğiz. 


KAHVALTI: Feribotta yanımızda getirdiklerimizle. 

ÖĞLE YEMEĞİ: Yanımızda getirdiğimiz kumanyaları yiyoruz. 

AKŞAM YEMEĞİ: Dağıstan Köyü olan Güneyköy' de yöreye özgü Hınkal mantı yemek isteyen grup üyelerimizin isim yazdırmaları halinde önceden haber verilecek ve mantı yiyebilecekler.

YÜRÜYÜŞ İÇİN GEREKENLER: Yürüyüşe uygun ayakkabı ve giyecek seçiniz. Kişi başı en az 1,5 litre su Enerji içeceği, meyve suyu ve yiyecek Yürüyüşlerimiz doğayla baş başa güzel bir gün geçirmek isteyen tüm doğa severlere açıktır. Yürüyüşlerimiz sırasında etkinliğe katılan arkadaşlarımızı rahatsız edenler şikayet olması halinde daha sonraki etkinliklere alınmayacaktır. Ani sağlık sorunları yaratan hastalıklara sahip olanların yürüyüşlerimize katılmamaları önemle rica olunur. Yürüyüş esnasında rahatsızlananlar rehberimize veya faaliyet sorumlusuna mutlaka bildirmeleri gerekmektedir. Etkinliklerimize katılacak olan doğa severlerin yürüyüş esnasında doğanın güzelliklerine dikkatli görmeleri ve her yürüyüşten zevk almalarını bekleriz. Yürüyüşlerimize başlamadan önce kısa bir tanışma ve yürüyüş parkuru hakkında rehber tarafından bilgilendirme yapılacaktır.. Yürüyüş için rahat giysiler seçilmelidir. İç giyim olarak fanila yerine termal içlik kullanılırsa terin bedene yapışıp hastalık yapması engellenebilir. Hava koşulları kent merkezine göre daha serin-soğuk, güneşin daha yakıcı olacağı düşünülerek yedek giysiler, güneş gözlüğü ve kremi, şapka alınmalıdır. Bilek burkulmalarına karşı yaz-kış ayağa boğazlı bir çift bot giyilmesi önerilir. Doğa yürüyüşlerinde şemsiye kullanılmaz, elde eşya, çanta taşınmaz. Sırt çantası kullanılmalıdır. Hareket saatinden 10 dk erken buluşma yerinde hazır bulunulması istenir. Yürümeye başlamadan önce derneğimizden bir öncü bir artçı belirleyerek katılımcılardan öncüyü geçmemeleri, artçının gerisinde kalmamaları istenecektir. Böylelikle yürünecek güzergah boyunca katılımcıların ortak bir tempoda yürüyüşleri sağlanacaktır. Çeşitli koşullar gözetilerek uygun yerlerde molalar verilecektir. Aksi belirtilmedikçe katılımcılar öğle yemek ve içeceklerini yanlarında getirirler. Etkinliklerimizde öğle molasında hava durumuna göre ateş yakılıp yakılmayacağı önceden etkinlik sayfamızda bildirilecektir. Yürüyüşlerimiz süresince doğaya hiçbir çöpümüzü bırakmıyoruz. Doğaya çöp atan katılımcıları diğer katılımcıların uyarması gerekir. Yürüyüş sırasında katılımcıların mola haricinde özellikle sigara içmemeleri istenir. Sigara bağımlıları, mola sırasında ateş ve çöp disiplini gözeterek sigara içebilir. Güzergahların zorluk derecesi duyurularımızda belirtilmektedir. Bu zorluk, yüzey koşulları için belirlenmiştir. Hava koşulları ayrıca zorluk yaratabilir. Doğa yürüyüşlerimizde Gerekli katılım sağlandığı sürece hava koşulları nedeniyle, doğa yürüyüşü iptal edilmez. Yeni katılacaklara ve doğa yürüyüşlerine bir kaç ay ara vermiş olanlara önerimiz, kolay parkurlardan yürüyüşlere başlamaları olacaktır. 

Etkinlik Maaliyeti: 90-100 TL

Güneyköy Hınkal Mantısı: 20 Tl

Faaliyet Sorumlusu: Sercan KARAKAŞ

Telefon: 0 506 972 56 14

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. ETKINLIKLERIMIZ GLEE TURİZM ( Tursab no: 8273 ) ILE YAPILMAKTADIR. 

Araç Durakları:

7:00 Yenibosna

7:05 İncirli Alfemo

7.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank

7.30 Kadıköy işmont

7.35 E-5 Göztepe

7.40 E-5 Kozyatağı

7.45 E-5 Küçükyalı

7.55 E5 Kartal 

 Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz..

 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.