125 Km Likya Yolu " FETHİYE - KALKAN "

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 24.10.2020 Cumartesi - 31.10.2020 Cumartesi
 • Etkinlik süresi 8 Gün
 • Etkinlik Türü : TRANS DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 125 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Murat DÜRÜST
 • Puanı 1365
  Katıldığı etkinlik 68
  Yürüyüş mesafesi 1385 km
  Düzenlediği etkinlik 51
 • İletişime geç
MURAT DÜRÜST LİDERLİĞİNDE ÇADIR KONAKLAMALI LİKYA YOLU
LİKYA YOLU DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
(FETHİYE - KALKAN ETABI 125 KM)
24 - 31 EKİM 2020


GENEL BİLGİLER

Parkur Uzunluğu: 125-130 KM

Görülecek Yerler: LİKYA YOLU FETHİYE BAŞLANGIÇ - KALKAN ETABI

Parkur Zorluğu: ZOR

Etkinlik Ücreti : 200 TL

Yürüyüş Lideri : Murat DÜRÜST

Telefon : 0533 366 86 67


ETKİNLİK HAKKINDA :

24 Ekim 2020 Cumartesi sabah 09:00'da Fethiye'de Likya Yolu başlangıç noktasında buluşuyoruz. Katılımcılar kendi imkanları ile ulaşım sağlayacak, isteyen arkadaşlarla cuma akşamı İstanbul'dan aynı otobüsle hareket edebiliriz. Cumartesi sabahı başlayacak etkinliğimiz, 8 gün sürecek ve 125-130 Km yürüyeceğiz. Yürüyüş boyunca kamp malzemelerimizi sırt çantamızda taşıyacağız . Yol boyunca yiyecek ve diğer ihtiyaçlarımızı günlük olarak köylerden temin edeceğiz. Akşam üzeri günlük yürüyüşümüzü tamamlayıp, kamp alanına yerleşeceğiz ve kamp ateşi etrafında yorgunluğumuzu atıp, kampın tadını çıkaracağız. Akşam yemeği ve kahvaltımızı çevreci anlayışa ve kamp kültürüne uygun olarak kendimiz hazırlayacağız, öğle yemeğini de yanımızda bulunan atıştırmalığımızla yapacağız. Etkinliğimiz yürüyüş temelli ve etap tamamlama hedefine uygun olmakla birlikte, uygun zamanlarda denizin de tadını çıkaracağız.

PARKUR VE YOL BİLGİSİ :

1. GÜN : FETHİYE - KAYAKÖY - OVACIK 18 Km
2. GÜN : OVACIK - KOZAĞAÇ - KİRME - FARALYA 14 Km
3.GÜN : FARALYA - KABAK - ALINCA 16 Km
4.GÜN : ALINCA - BEL 15 Km
5.GÜN : BEL - GAVURAĞILI - PYDNAİ(ÖZLEN) 15 Km
6.GÜN : PYDNAİ(ÖZLEN) - LETOON(KUMLUOVA) - XANTHOS(KINIK) 14 Km
7.GÜN : XANTHOS(KINIK) - ÇAVDIR - ÇAYKÖY - ÜZÜMLÜ 16 Km
8.GÜN : ÜZÜMLÜ - AKBEL - KALKAN 17 Km
NOT : *  Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.

           *  Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.

            * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 

            * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Parkurumuzun bir  kısmı keşif  etapları içerir. Orman içi geçişler , patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek                  çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

            * Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.

Yanınızda Getirmeniz Gereken Malzemeler:

Bileği saran bot, yedek kıyafet, 50-60 Lt konforlu sırt çantası. Eğer varsa kullandığınız ilaçlar. Çadır-mat-uyku tulumu mutlaka olmalı. Ocak, tava, bardak, bıçak vs diğer kamp malzemeleri. Kafa feneri. Polar ceket, yağmurluk, şapka, güneş kremi, ilk yardım çantası, kas gevşetici, dudak kremi, güneş gözlüğü. Pamuklu değil, çabuk kuruyan sentetik kıyafetler tercih edilmeli. Deniz şortu-mayosu, terlik, havlu. Kişisel temizlik malzemeleri. Badem, kuru meyve, bisküvi gibi atıştırmalıklar.  Günlük yiyecek, 2 Lt su.  BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.