LİKYA YOLU KALKAN-PATARA-KAŞ ETABI

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 24.10.2021 Pazar - 29.10.2021 Cuma
 • Etkinlik süresi 6 Gün
 • Etkinlik Türü : ZOR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 100 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Murat DÜRÜST
 • Puanı 1281
  Katıldığı etkinlik 62
  Yürüyüş mesafesi 1312 km
  Düzenlediği etkinlik 46
 • İletişime geç
MURAT DÜRÜST REHBERLİĞİNDE LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ 2

LİKYA YOLU DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
(KALKAN - PARATA - KAŞ ETABI 100 KM)
24-29 EKİM 2021

GENEL BİLGİLER
Parkur Uzunluğu: 100 KM
Görülecek Yerler: LİKYA YOLU KALKAN-PATARA-KAŞ ETABI
Parkur Zorluğu: ZOR
Etkinlik Ücreti : 250 TL
Yürüyüş Lideri : Murat DÜRÜST
Telefon : 0533 366 86 67


ETKİNLİK HAKKINDA :
24 Ekim 2021 Pazar sabah 10:00'da Kalkan Otogarında buluşuyoruz. Katılımcılar kendi imkanları ile ulaşım sağlayacak, isteyen arkadaşlarla İstanbul'dan aynı otobüsle hareket edebiliriz. Pazar sabahı başlayacak etkinliğimiz, 6 gün sürecek ve 100 Km yürüyeceğiz. Yürüyüş boyunca kamp malzemelerimizi sırt çantamızda taşıyacağız . Yol boyunca yiyecek ve diğer ihtiyaçlarımızı günlük olarak köylerden temin edeceğiz. Akşam üzeri günlük yürüyüşümüzü tamamlayıp, kamp alanına yerleşeceğiz ve kamp ateşi etrafında yorgunluğumuzu atıp, kampın tadını çıkaracağız. Akşam yemeği ve kahvaltımızı çevreci anlayışa ve kamp kültürüne uygun olarak kendimiz hazırlayacağız, öğle yemeğini de yanımızda bulunan atıştırmalığımızla yapacağız. Etkinliğimiz yürüyüş temelli ve etap tamamlama hedefine uygun olmakla birlikte, uygun zamanlarda denizin de tadını çıkaracağız.
PARKUR VE YOL BİLGİSİ :
1. GÜN : KALKAN-AKBEL-DELİKKEMER-PATARA ANTİK KENTİ-GELEMİŞ 18-20 Km
2. GÜN : GELEMİŞ-DELİKKEMER-KALKAN 20 Km
3. GÜN : KALKAN-SARNIÇBAŞI-BEZİRGAN 11 Km
4. GÜN : BEZİRGAN-SARIBELEN-GÖKÇEÖREN- 17 Km
5. GÜN : GÖKÇEÖREN-HACIOĞLAN DERESİ-PHELLOS-ÇUKURBAĞ 22 Km

6.GÜN : ÇUKURBAĞ-KAŞ 8 Km 
NOT :   *  Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.
           *  Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.
            * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 
            * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Parkurumuzun bir  kısmı keşif  etapları içerir. Orman içi geçişler , patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek                  çok farklı etap karşımıza çıkabilir.
            * Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.
Yanınızda Getirmeniz Gereken Malzemeler:
Bileği saran bot, yedek kıyafet, 50-60 Lt konforlu sırt çantası. Eğer varsa kullandığınız ilaçlar. Çadır-mat-uyku tulumu mutlaka olmalı. Ocak, tava, bardak, bıçak vs diğer kamp malzemeleri. Kafa feneri. Polar ceket, yağmurluk, şapka, güneş kremi, ilk yardım çantası, kas gevşetici, dudak kremi, güneş gözlüğü. Pamuklu değil, çabuk kuruyan sentetik kıyafetler tercih edilmeli. Kişisel temizlik malzemeleri. Badem, kuru meyve, bisküvi gibi atıştırmalıklar.  Günlük yiyecek, 2 Lt su. 


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.