MELEN ÇAYI RAFTİNG

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 14.05.2022 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KÜLTÜR TURU
 • Mesafe 16 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sercan KARAKAŞ
 • Puanı 524
  Katıldığı etkinlik 55
  Yürüyüş mesafesi 598 km
  Düzenlediği etkinlik 39
 • İletişime geç
SERCAN KARAKAŞ VE SENCER SELMAN SORUMLULUĞUNDA
MELEN ÇAYI RAFTİNG

14 MAYIS 2022 CUMARTESİİÇERİK : Rafting/Eğlence 

ETKİNLİK SORUMLUSU : Sercan KARAKAŞ/Sencer SELMAN 

TEL : 0506 972 56 14   0535 767 61 67

FAALİYET SÜRESİ : 1 Gün

KATILIM BEDELİ :  600

KATILIM BEDELİNE DAHİL OLANLAR :  YOL  + RAFTİNG+SABAH KAHVALTISI +DÖNÜŞ YEMEĞİ+ ACENTA GİDERLERİ + ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

KAHVALTI VE DÖNÜŞ YEMEĞİNİ ALMAYACAK OLANLAR İÇİN 540 TL'DİR.. 

Melen Çayı,

Melen çayı Yığılca ilçe sınırları içinden Küçük Melen adıyla doğar Efteni Gölüne dökülür. Güneyden gelen Uğur suyu, Sığırlık, Samandere ve Torkul, doğudan Asar deresi, batıdan da Adapazarı Akyazı yönünden gelen Aksu deresi de Efteni gölüne dökülür.

Efteni gölünde birleşen bu sular gölden çıkarak Melen Çayı adı ile kuzeye yönelir. Çay, Kocaali Ortaköy yakınlarında Lâhna deresini de aldıktan sonra Karadeniz'e ulaşır. Akçakoca Melenağzı köyünden denize dökülür. Bu dere adını Melenağzı köyünden alır. 

Rafting sporu için ülkemizin en elverişli akarsularındandır. Rapid sayısı otuz olan parkur, sezonda 3+ zorluk derecesindedir.

İlkbaharda kar sularının erimesi ve yağışların artması sonucu su seviyesinin yüksek olması parkuru daha da zorlu hale getirmektedir. Bu parkurun güzel olan tarafı takriben yüz metre süren rapidlerden sonra üç yüz metrelik boşluklar olmasıdır.

Yaz ve kış aylarında ise su seviyesinin azalmasından dolayı zorluk derecesi 2+ dereceye düşmektedir. 

Tur Programı

Son hareket noktasından 2 saat 30 dakika sonra şehir stresinden arınıp doğa ile iç içe bir gün geçireceğimiz tesislere varıyoruz. Bizler için ayrılmış masalarımızda birbirinden lezzetli kahvaltılıklardan oluşan zengin kahvaltımızı aldıktan sonra eğlencenin içine kendimizi bırakmak için rafting kıyafetlerimizi ve eğitimini alarak kendimizi Büyük Melen Çayı'nın sularına bırakıyoruz. 

2 saat sürecek eğlenceli rafting turumuzu gerçekleştirdikten sonra bizleri bekleyen masalarımızda zengin ürünlerden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz.

16.30'a kadar verilen serbest zamanın ardından dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Hareketimizden 2 saat 30 dakika sonra siz sayın misafirlerimizi almış olduğumuz kalkış noktasına bırakarak bir başka organizasyonunda görüşmek dileğiyle veda ediyoruz.

 • 10.00 Tesise Varış
 • 10.00-11.00 Açık Büfe veya Serpme Kahvaltı
 • 11.30-12.00 Kıyafet Değişimi
 • 12.00-12.15 Rafting Brifing
 • 12.30 Rafting Start
 • 14.30 Rafting Finish
 • 14.30-15.00 Duş ve Giyinme
 • 15.10-15.45 Tesise Dönüş
 • 15.30-16.00 Dönüş Yemeği (çorba, ızgara, pilav, salata) ve Serbest Zaman
 • 16.30 Tesisten-İstanbul'a Hareket

 • ETKİNLİĞE YAZILIP, SON İPTAL TARİHİNDEN SONRA ETKİNLİĞE GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU ARKADAŞLARA AYNI ZAMANDA KAPORA İADESİ DE YAPILMAZ. 

  SON İPTAL TARİHİ: 20 Nisan 2022

  ARAÇ DURAKLARI
  6.25 Yenibosna
  6.30 İncirli Dilek Pastanesi Önü 
  6.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
  7.05 Kadıköy BP Benzinlik 
  7.10 E-5 Göztepe
  7.15 E-5 Kozyatağı
         E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
        Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz..  BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.