MISIR TURU

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 14.11.2023 Salı - 22.11.2023 Çarşamba
 • Etkinlik süresi 9 Gün
 • Etkinlik Türü : KÜLTÜR TURU
 • Mesafe KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1935
  Katıldığı etkinlik 200
  Yürüyüş mesafesi 2509 km
  Düzenlediği etkinlik 175
 • İletişime geç
EXTRA TUR YOK - 4 GÜN NİL'DE CRUISE SEYAHAT DAHİL

HER ŞEY DAHİL MISIR TURU (EXTRA TUR YOK)

14 - 22 KASIM 2023 (9 GÜN 8 GECE)

Etkinlik Tarihi : 13 22 KASIM 2023
Etkinlik Süresi : 9 GÜN 8 GECE
Faaliyet Sorumlusu : Sait YİĞİT
Tahmini Maliyeti : 1550  USD
MALİYETE DAHİL OLANLAR
TÜM MÜZE GİRİŞLERİ 
SABAH KAHVALTILARI + 7 ADET GEÇ ÖĞLE YEMEĞİ 
4 GECE LÜKS OTELLERDE KONAKLAMA
4 GÜN 3 GECE NİLDE TAM PANSİYON CRUISE GEMİ TURU
KAHİRE - ASWAN İÇ HAT UÇUŞU
MERCAN ADASI TEKNE TURU
İSTANBUL - HURGHADA - İSTANBUL (PEGASUS) UÇUŞU
SAKKAR VE GİZA PİRAMİTLERİ - SFENKS TURU (GİRİŞLER VE ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL)
NİLDE GELENEKSEL YELKENLİ TEKNE TURU (FELLUKA)  VE SONRASINDA MOTORLU TEKNELER İLE  NÜBYE KÖYÜ ZİYARETİ VE EĞLENCESİ
GEMİ GÜZERGAHINDA BULUNAN ANTİK YERLER VE TAPINAK GEZİLERİ
LUXOR - HURGHADA ARASI LÜX ARAÇLARLA ULAŞIM
İSKENDERİYE TURU (İSKENDERİYE KÜTÜPHANESİ GİRİŞİ VE  ÖĞLE YEMEĞİ
KAHİRE MÜZESİ, KHAN EL- KHALLY ÇARŞISI, ESKİ KAHİRE TURU
KRALLAR VADİSİ GEZİSİ 
TÜRKÇE REHBERLİK
SEYAHAT SİGORTASI

YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK 
BORDO PASAPORTA  KAPI VİZESİ (25 USD)1. Gün:  13 - 14 KASIM 2023  İSTANBUL-HURGADA-KAHİRE 
MISIR ULUSAL MÜZESİ-ESKİ KAHİRE-KHAN EL- KHALİLY ÇARŞISI(Kahvaltı ve Öğlen yemeği dahil)
İstanbul Sabiha Gökçen Dış hatlar terminalinde buluşma ve check-in işlemlerinden sonra Pegasus 13 KASIMI  KASIM 22:55 uçağı ile 2 saat 45 dakika sürecek olan uçuşumuz sonrası Mısır'ın tatil cenneti Hurgada'ya varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra bizi bekleyen aracımızla Kahire'ye doğru (Yaklaşık 5 saatlik araç yolculuğu) yola koyuluyoruz. Gerekli molaların ardından sabah saatlerinde Kahire'de ki otelimize varıyoruz. Otelde alacağımız açık büfe kahvaltıdan (Fiyata dahil) sonra odaların uygunluğuna göre mümkün olan en kısa sürede odalarımıza yerleşiyoruz. Biraz dinlendikten sonra bugünkü turumuz Kahire Ulusal Müzesi ile başlayacak. Dünyanın sayılı müzelerinden olan Kahire Müzesinde Eski, Orta ve yeni Krallık dönemi eserleri, Tutankamon hazineleri göz kamaştırıcıdır. Zengin Mısır tarihinin firavunlar dönemi ağırlıklı eserlerinin önemlilerini göreceğiz. Öğlen yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz. Öğleden sonra turumuzun ilk bölümünde Mısırın Eski Kahire bölgesini göreceğiz. Ortaçağdan kalma eski Kahire surları (Babilon), İlk kiliseler, havra ve eski Kahire'nin zemini görülecek yerler arasında. İkinci olarak Osmanlılardan kalma otantik çarşısı olan Khan el-Khalily'yi göreceğiz. Birbirine bağlı labirentlerden oluşan bu çarşı her türlü turistik eşyanın satıldığı dükkanlarıyla, otantik kahvehaneleriyle yüzyıllardır süregelen çok renkli pazarıyla ünlüdür. Otele dönüş. Geceleme otelde.
(BARCELO HOTEL V.B - GIZA

2. Gün: 15 KASIM 2023 KAHİRE - İSKENDERIYE
Montaza Sarayı, Katakomblar, Kayıtbay Kalesi, Kordonboyu, Mursi Ebulabbas Camii, İskenderiye Kütüphanesi (Müze Girişler ve GEÇ Öğlen Yemeği Dahil)
Otelde alacağımız açık büfe kahvaltıdan sonra özel aracımızla 220 km ötedeki Mısır'ın ünlü Greko-Romen Akdeniz kenti İskenderiye'ye gidiyoruz. Büyük İskender'in adıyla anılan bu şehirde Mısır'da kurulan Ptolemaios hanedanının Hellenistik kültürünün izleri vardır. Firavunlar dönemi kültürü ile Hellenistik kültürün bir arada yaşandığı bu kent doğuyla batının bir sentezi gibidir. İskenderiye'deki Katakomblar Firavunlar dönemi Mısır inancı ile Greko-Romen dönemi kültürünün bir sentezi olan yeraltı mezarlarıdır. Bir tesadüf sonucu keşfedilmiş olan bu eserlerde Mısır Anubis'i ile Roma Medusa'sını aynı lahitin üzerinde görmek mümkündür. Kalıntıları üzerinde şu an Kayıtbay kalesinin olduğu İskenderiye Feneri antik dünyanın bir harikası olarak kabul edilmişti. Öğlen yemeğini deniz mahsulleri sunan bir restoranda alıyoruz. Tarihte ihtirasları ve Romalılarla ilişkileri çok konuşulan Kleopatra'nın hüküm sürdüğü bu kentin ünlü kütüphanesinin yerine yapılan modern kütüphane Orta doğunun en zengin kütüphanesidir. Mısır'ın ünlü sufilerinden Mursi Ebulabbas Camii ve tekkesi görülecek yerler arasında olacak. Akşam aracımızla Kahire'ye dönüyoruz, geceleme otelde.

3. Gün:  16 KASIM 2023 KAHİRE: SAKKARA COSER PİRAMİDİ, GİZA PİRAMİTLERİ- SFENKS TURU
ASWAN'A UÇUŞ  (KAHVALTI ve GEÇ ÖĞLE YEMEĞİ dahil)
Otelde alacağımız açıkbüfe kahvaltıdan sonra odalarımızı boşaltıp bavullarımızla tur aracına yerleşiyoruz. Kahiredeki bu en önemli turumuzda önce SAKKARA TURU olacak. Coserin Veziri mimar ve ardından Mısırın ilk anıtsal taş yapısı olan Coser'in basamaklı piramidini göreceğiz. Papirüs Enstitüsünde alışveriş sonrası öğlen yemeği. Öğleden sonra Dünyanın yedi harikalarından ayakta kalan tek eser olan Keops Piramidi, Kefren ve Mikerinos piramitleri ile Piramitleri korumak için yapılan Sfenks'i göreceğiz. Piramitlerin olduğu vadide değişik yerlerde verilen molalarla farklı açılardan görüntüleme yapılması sağlanacaktır. Sonrasında ASWAN'A uçmak üzere KAHİRE havaalanına geliyoruz. Tarifeli uçağımıza binmek üzere havaalanında bekliyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuştan sonra Geceleme ASWAN'DAKİ otelimizde
**NİL de SEYAHAT BAŞLIYOR 

4. Gün:  17 KASIM 2023 ASWAN. ASWAN BARAJI, NÜBYE KÖYÜ GEZİSİ, FELLUKALARLA GEZİNTİ (muhteşem)
(Akşam yemeği, ÖĞLE YEMEĞİ ve kahvaltı dahil)  (Girişler Dahil, Tam Pansiyon)
Otelimizde geç kahvaltı yaptıktan sonrası Mısır'ın en büyük, dünyanın sayılı barajlarından biri olan Aswan Barajını ve Rus-Mısır dostluk anıtını görüyoruz. Baraj Mısır'ın önemli bir enerji ve su kaynağıdır. Sovyetler Birliği ile Mısır'ın dost olduğu dönemde Rusların yaptığı bu baraj Nil'in akışını dizginlemiş, taşkınlara da son vermiştir. Ve sonrasında öğle yemeği için NİL'DE bulunan 5* De Lüx gemimizdeki odalarımıza yerleşiyoruz. 
Öğlen yemeği gemide. Öğleden sonra Aswan'ın yerli halkı olan değişik bir dil ve kültüre sahip olan NÜBYE KÖYÜNÜ geziyoruz. Tipik bir Afrika halkı olan Nübye' liler antik Mısır geleneği olan timsahların kutsallığına ve eve bereket getirdiğine dair inancı sürdürmekte ve evlerinde yavru timsah beslemektedirler. Ardından antik dönemden beri aynı teknikle çalışan tek kürekli ve tek yelkenli Nil'in en eski ulaşım aracı olan FELLUKALAR ile Nil'de çok farklı ve orijinal bir gezinti yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. Gün: 18 KASIM 2023 NİL'de SEYAHAT / ABU SİMBEL  - KOMOMBO ve EDFU TAPINAKLARI
(Girişler Dahil Tam Pansiyon Konaklama (Sabah+Öğle+Akşam Yemeği Dahil))
Bugün sabah erkenden dileyen misafirlerimiz ileABU SİMBEL TAPINAĞI TURUNA gidiyoruz. Aswan'da ki Nübye Çölü ve Aswan Barajı manzarası eşliğinde yapılan bir yolculuktan sonra Baraj Gölü içinde kalmasını önlemek için estetik cerrahlardan dahi bilgi alınarak yekpare kayaların kesilip büyük bir titizlikle tekrar bir araya getirilmesi sonucu oluşan ABU SİMBEL TAPINAĞINA ulaşıyoruz. Görünce çok etkileneceğiniz bu tapınağ fotoraf karelerine alıp rehberimizde tarihini dinledikten sonra öğle yemeğimiz için tekrar Aswanda bulunan gemimize varıyoruz. Bugünkü seyahatimizde göreceğimiz diğer bir yer KOMOMBO.. İlkçağ Mısır tanrılarından Haroris ve Sobek adına yapılan Grekoromen stildeki bu tapınak iki tanrıya adanmış, simetrik bir tapınaktır. İlkçağ Mısır inancı, Nilometre, Mısır sanatı, takvimi ve Mısır tıbbının taşlara kazınmış örneklerini göreceğiz. Gemiye dönüş Muhteşem manzaralar eşliğinde, Nil seyahatine devam ediyoruz. . Bugün göreceğimiz ikinci tapınak Edfu'daki Horus Tapınağı olacak. Toprak altında kaldığı için birçok bölümü günümüze kadar sağlam olarak ulaşmış olan bu tapınakta Klasik Mısır ile Greko-Romen stili karışımı eserler ve duvar yazıtları, kutsal bölümler, mammisi gibi ilginç kısımlar sağlam olarak kalmıştır, Gemimiz Luxor'a doğru seyahatine devam edecek. Gemimiz yolda Esna'da (Suveyş Kanalı benzeri) havuza girerek Nil nehrindeki seviye farkını aşarak yoluna devam edecek (Bu görsel şöleni kaçırmayın!). Akşam yemeğinden sonra gemide Galabaya Partisi. Geceleme gemide.

6, Gün: 19 KASIM 2023 NİL'de SEYAHAT - KARNAK ve LUXOR TAPINAKLARI
(Girişler Dahil Tam Pansiyon)
Gemide alacağımız kahvaltı sonrası otobüsle yapacağımız bu günkü gezimizde  dünyanın en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağı ile başlayacak. Mısır'ın kutsal Teb kentinin en eski ve sürekli kutsal mekanı olan Karnak Tapınağı iç içe birçok tapınağı içermektedir. II.Ramses'in yaptırmış olduğu dev sütunlarla inşa edilen salon çok etkileyicidir. Dikilitaşları, Scarabe anıtı, dev heykelleri ve kutsal gölü ile hala ihtişamını korumaktadır. Ardından Karnakla çağdaş olan ve II.Ramses'in kendi adına dönüştürdüğü ünlü Luxor tapınağını göreceğiz Akşam Luxor çarşısında serbest zaman. Akşam yemeğinden sonra gemide folklorik gösteri, geceleme gemide

7. Gün: 20 KASIM 2023 LUXOR (KRALLAR (KRALLAR VADİSİ) - HURGADA/KIZILDENİZ
(Gemiden Ayrılış)Gemide alacağımız erken kahvaltı sonrası bavullarımızla gemiden ayrılıp vadide III. Amenhotep tapınağı girişinde yapılmış olan dev heykelleri (Memnon anıtı) Ardından binlerce yıldır gizemini koruyan Firavunların yüzyıllarca gömüldüğü Krallar Vadisini, vadideki dağların içine oyulmuş Firavun mezarlarını göreceğiz. Luxor turumuzun bitiminde Mısır'ın tatil cenneti Hurgada'ya yolculuğumuz başlayacak. Gerekli molalarla birlikte öğleden sonra akşama doğru Hurgada'daki 5* MARIOT otele varıp yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelde. (Hurgada 5* Marriott Beach Resort)

8.Gün: 21 KASIM 2023 HURGADA/KIZILDENİZ MERCAN ADASI TEKNE TURU FİYATA DAHİL  
Açık büfe kahvaltı otelde. Gün boyu otel aktiviteleri ve denizden yararlanma imkânı. Öğlen odalarımızı boşaltıyoruz.
İsteyen misafirlerimiz Tekne ile yapılan öğlen yemekli Mercan Adaları turuna katılabilir. Diğer otelde kalan misafirlerimiz ise denize sıfır olan ve harika bir kumsalı olan otelimizde vakit geçirebilir. Bu tura katılanlar Mercan Adaları sahilinde ve açık denizde yüzebilir. Kızıldeniz'deki rengarenk balıkları ve mercan resiflerini şnorkelle seyredebilirler. Önceden bilgi verilirse (TÜPLÜ DALIŞ EKSTRA) imkanı vardır. Sonrasında akşam saatlerinde otele dönüş ve otelin mevcut plaj kabinlerinde üst-baş değişimi ve akşam Hurgada şehir turu için otelden ayrılış ve şehirde çarşıda son alışveriş yapma, merkezde kafelerde çay-kahve içme imkanı. Akşam belirlenen saatte çarşıda belli bir noktada buluşma ve saat 22:00 gibi havaalanına transfer.

9. Gün: 22 KASIM 2023  HURGADA-İSTANBUL
Check-in ve pasaport işlemlerinden sonra Pegasus 01:45 uçağıyla İstanbul'a hareket, 05:35'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.
**Rehber, program içeriğine uygun olarak gerektiğinde turun akışıyla ilgili değişiklik yapabilir.

TUR BEDELİ:
* 1550 $ (2-3 Kişilik Odada Kişi başı) 
* 6-12 yaş çocuk 950 $ (Ebeveyni ile birlikte)
* 2-6 yaş 600 $
* 0-2 Yaş 80 $   
*Single oda Farkı 300 $
ÖNEMLİ ! Lanse edilen fiyatlardan yararlanmak için ilgilenen misafirlerin 12 MAYIS 2023 e kadar rezervasyonlarını yaptırmaları gerekir, 13 Mayıs'tan sonra tüm uçak biletlerinde olabilecek farklılıklar tur bedeline yansıtılır
TURA DAHİL OLMAYANLAR;
* Kahire'de geç öğle yemeği olacaktır, istenirse akşam yemekleri  ve yemeklerde alınan içecekler ve özel harcamalar 
* TEK EKSTRA AKTİVİTE İSTEĞE BAĞLI KRALLAR VADİSİ ÜSTÜNDE BALON TURU 115 $ BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.