RUMELİKAVAĞI GEZİSİ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 16.01.2019 Çarşamba
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KÜLTÜR TURU
 • Mesafe 7 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 2898
  Katıldığı etkinlik 191
  Yürüyüş mesafesi 2895 km
  Düzenlediği etkinlik 153
 • İletişime geç
EROL GEYGEL VE SAİT YİĞİT SORUMLULUĞUNDA

RUMELİ KAVAĞI GEZİSİ (ŞEHİR HATLARI VAUPURU  İLE ULAŞIM)

Haftaiçi Canım İstanbul Etkinlikerinde bu hafta İstanbul'un şirin balıkçı köyü Rumelikavağındayız. 

16 Ocak Çarşamba sabahı Saay 10.45'de Eminönü Şehirhatları Vapur iskelesinde buluşuyoruz.  Yaklaşık 2 Saatlik Boğaz yolculuğu ile Rumelikavağı'na ulaşıyoruz.  Saat 16.00'a kadar İstanbul!un bu şirin köyünde vakit geçirip 16.05 vapuru ile tekrar Eminönüne dönüyoruz.

EMİNÖNÜ RUMELİKAVAĞI

EMİNÖNÜ

BEŞİKTAŞ

A.KÖY

EMİRGAN

İSTİNYE

SARIYER

R.KAVAĞI

Kalkış

Varış

11:00

11:15

11:30

11:45

11:50

12:15

12:25

 

RUMELİKAVAĞI-EMİNÖNÜ

HAFTA İÇİ

R.KAVAĞI

SARIYER

İSTİNYE

EMİRGAN

A.KÖY

BEŞİKTAŞ

EMİNÖNÜ

Kalkış

Varış

16:05

16:15

16:40

16:45

17:00

17:15

17:30

NOT: Şehir Hatları Vapuru Standart Tek Bilet Ücreti Uyguamaktadır. (İstanbulkart)

RUMELİKAVAĞI 

Rumeli Kavağı'na yaz aylarında plajlarına gitmek için İstanbul'un her köşesinden akın akın insan yığını gelmektedir.

Semtte her kesime hitap eden askeri plaj, 
Altınkum PlajıElmankum Plajıkadınlar plajı bulunmaktadır. Karşısında bulunan Anadolu Kavağı'ndaki Yoros Kalesi ve boğaz ve yeşil ormanların dingin manzarası eşliğinde sahilinde bulunan birçok balık lokantasında balık yiyebilir, Rumeli Kavağı'na girişte bulunan dik bayırın altındaki midye çarşısından midye satın alıp evinize götürebilirsiniz  Birçok yerinde askeri bölgelerin bulunduğu Rumeli Kavağı'nın değişmeyen dokusunun belki bir nedeni de budur. Ayrıca Bizans İmparatorluğu zamanından kalan çınar ağacını da semtin meydanında bulunan otobüs durağının yakınında görebilirsiniz. Yeşil ve mavi renklerin hakim olduğu bu küçük yerleşim yerindeki evler konumunu denize doğru çevirmiştir.

Rumeli Kavağı'na varmadan 200 metre ötede bulunan Telli Baba Türbesi'ni de ziyaret edebilirsiniz. Telli Baba türbesini geçtikten 100 metre sonra dik bayırın tepesinde sağda bulunan içkili ve içkisiz olan balık lokantalarının birinde şuana kada İstanbul'da benzerini görmediğiniz bir manzara karşısında balık yemenizi tavsiye ederim. 

 

 

 


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.