SAKLI CENNET SARDALA KOYU

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 5.09.2020 Cumartesi - 6.09.2020 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : ÇADIR KAMPI
 • Mesafe 5 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 2808
  Katıldığı etkinlik 185
  Yürüyüş mesafesi 2824 km
  Düzenlediği etkinlik 147
 • İletişime geç
SARDALA KOYU DENİZ KAMPI

SARDALA KOYU DENİZ KAMPI 

05 - 06 EYLÜL 2020
 

İÇERİK  : Orman ve Deniz Kampı - Kısa Yürüyüşler
KOORDİNATÖR : Erol GEYGEL
FAALİYET SÜRESİ    : 1 GECE 2 GÜN  Türkiye'nin Phuket Adası olarak ün yapmış Sardala Koyu'nda 05 EYLÜL 2020 CUMARTESİ sabahı saat 06:30 da Yenibosnadan hareket ediyoruz.  Sardala Koyu, çok bilinmeyen Ağva - Kefken'in tam ortasında yer alan Bağırganlı Köyü'ne yakın bir sahildir. Doğasıyla insanı hayran bırakan bakir bir koydur. Bircok sosyal medya sayfasında ve gazetelerde Turkiye'nin Phuket Adasi olarak da haber olan Koy, Adacıklarıyla, Kayalarıyla, Mağaralarıyla, Küçük kanyonlarıyla, iç gölleriyle, bu tabiri hak eder bir doğal zenginlige sahiptir. Sardala' da yaklasik 100m ve 200m olan iki kumsal bulunmaktadir. Malkaya Koyu ve Adası, Cennet Mağaralari ve Kayalıkları, Orman ve denize yakın, içinden çıkmak istemeyeceğiniz Kale Göl gibi yerler bulunmaktadır.

PROGRAM
05 EYLÜL 2020 CUMARTESİ :
06:30 Aracımız Yenibosna'dan hareketle, duraklardan katılımcılarımızı toplayacaktır. 09:30 Sardala Koyu'na varış, Çadırların Kamp alanına kurulması 


06 EYLÜL 2020 PAZAR
Sabah  kahvaltının ardından, Saklı Cennet Koyu'na hareket ediyoruz ve Cennet Mağarası'nda keyifli zamanlar geçiriyoruz.
* Dileyen arkadaşlar burada güneşlenebilir, yüzebilir, kaya yarıklarında keşif yapabilir. Mağaralarda vakit geçirebilecek. Yola devam etmek isteyen arkadaşlar 4 km lik deniz manzarası eşliğinde, doğa yürüyüşüne devam ederek, Kandıra Limanına kadar gidip, geri dönebilirler.
 Daha sonra, Dört tarafı kayalarla çevrili Kale Gölü'ne ulaşarak, eşsiz doğa harikası tertemiz gölde yüzme ve yüksekten göle atlama zevkini yaşayacağız.
16:00  Kamp alanına geri dönüş. Kamp çadırlarının toplanıp, mıntıka temizliğinin ardından 17:00 gibi İstanbul'a doğru hareket edeceğiz.


 YEME-ICME:
1. Kampımıza en yakin yerleşim 5 km uzaklıkta, dolayısıyla yiyecek, soğuk içecek ve su gibi ihtiyaçlar için lojistik sağlamak zor bu nedenle yanımızda getiriyoruz.
2. Kahvaltılarımızı hep birlikte  yanımızda getirdiğimiz kahvaltılıkları paylaşarak yapacağız.. Aksam yemeğimizi de kamp ateşinde ızgara köfte ve sucuk ekmek ile yapacağız. (Hazırlıklı olunuz)

Malzemeler:
Kıyafet: Bileginizi saran su gecirmeyen, sert tabanli bot, Yedek kiyafet, termal iclik, polar ceket, yagmurluk, Kucuk sirt cantasi (su, yiyecek vb. gibi malzemelerinizi koyabilmeniz icin), Kafa feneri, tozluk, baton, gunes kremi, mayo, havlu, deniz topu, su tabancasi, sisme yatak, deniz ayakkabisi (gerekli) vb. Ayrica dalis brovesi olan arkadaslar icinde sualti zenginlikleri muazzam. Kullandiginiz ozel bir ilac varsa yaninizda getiriniz. Faaliyet sorumlusuna bu konuda bilgi veriniz.

DIĞER KAMP MALZEMELERI:
1. Cadir, uyku tulumu (yoksa pike), mat
2. Hijyen malzemeleri (Sabun, Tuvalet Kâgidi, Dis fircasi ve macunu, pecete vb.)
3. Toplam 2 gun yetecek kadar kahvaltilik. (Öglen icin yaninizda getirdiginiz atistirmaliklar ve sandvicler)
4. Sicakta bozulmayacak abur cuburlar ( Biskuvi, Kuruyemis.)
5. 5 lt kadar su (kamp alaninda icme suyu bulunmamaktadir)
6. Kisisel bardak, tabak, catal, bicak.

SARDALA KOYU KAMP ALAN BILGILERI:
1. Kamp çadırlarımızı   iki adet kumsal alanda da kamp yapılabilmektedir.
2. Bakir bir yer
3. Kayalıklar ve manzara çok güzel.
1. Temiz Su Yok (5 km, Bagirganli Koyu)
2. Bakkal/Market/ Restoran/ Kafeterya/ Pansiyon yok (5 km, Bağırganlı Köyü)
3. WC (Maalesef Tuvalet mevcut degil, Ormanda çiçek toplayacağız)

ETKİNLİKLERİMİZDE PANDEMİ KURALLARI

1- Araçlardaki yolcu kapasitesinin azaltılması ve sosyal mesafeye dikkat edilerek yolcuların mesafeli oturma düzeninin kurulması için kapasitenin %50'si kadar  yolcu olacak. (32 lik araçlarımızda 16 katılımcı 28 lik araçlarımızda 14 katılımcı 20 lik araçlarımızda 10 katılımcı alınacaktır. )
2- Araçta bulunan şoför ve tüm yolcular maske takacak ve tek oturacak. 
3- Araçlarda en az %60 oranında alkol içeren el dezenfektanı yerleştirilerek biniş ve inişlerde kullanımını sağlanacaktır.
4- Araçlara binilirken ateş ölçümü yapılacak. 38 derece üstü ateşi olanlar araca alınmayacak.
5- Yürüyüşlerde , kamplarda  ve  molalarda 1,5 m sosyal mesafe kuralını uygulanacaktır.
6- Tüm etkinlik boyunca maske ile ağız kapatmak zorunludur.
7- Araçların düzenli olarak havalandırılması, her gün günde 2 defa temizlenmesi ve özellikle sık temas edilen alanların dezenfekte edilmesi sağlanacaktır. 
 Tüm katılımcılar yukarıdaki kuralları kabul ederek etkinliklerimize katılabilir.

Yürüyüş Lideri :  EROL GEYGEL : 0545 658 4873 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.