SARIYER KOCATAŞ - PAŞASUYU KOLAY YÜRÜYÜŞ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 4.09.2022 Pazar
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ÖZEL ARAÇLI ULAŞIM
 • Mesafe 12 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 2808
  Katıldığı etkinlik 185
  Yürüyüş mesafesi 2824 km
  Düzenlediği etkinlik 147
 • İletişime geç
SARIYER BULUŞMALI KOLAY YÜRÜYÜŞ

SARIYER KOCATAŞ - PAŞASUYU KOLAY YÜRÜYÜŞ
( Kendi Aracınız ile Katılım )

İÇERİK                   : Kolay Doğa Yürüyüşü
TARİH                    : 04 EYLÜL 2022 PAZAR
YÜRÜYÜŞ LİDERİ : Erol GEYGEL
FAALİYET SÜRESİ : 12 - 14 KM ( 5 saat )

04 EYLÜL 2022 PAZAR günü Saat 10.00'da Sarıyer Merkez'de balıkçıların karsısındaki Sarıyer Spor Kulübü tesisleri önünde bulusuyoruz. Yürüyüşümüz en geç 10.30'da başlar. Aracı ile gelecekler Sarıyer girişinde sol taraftaki otoparka araçlarıni bırakabilir. PARKUR UZUNLUĞU : 12-14 Km- 5 saat / ZORLUK : Kolay-orta seviye parkurumuz ring parkurdur. Parkurun başlanğıc kıssmı çıkış içeriyor. Dönüş bölümünde muhteşem boğaz manzaralı bol fotografik iniş içeriyor.

SARIYER
Sarıyer İstanbul'un Avrupa Yakası'nda yer alan ilçedir. Güneyden Beşiktaş ve Kağıthane, batıdan Eyüpsultan ilçeleri ile doğudan İstanbul Boğazı ve kuzeyden Karadeniz ile çevrilidir. Sarıyer İlçesi toplam 38 mahalleden oluşmaktadır. Bahçeköy Belediyesi'nin 2009 yılında feshedilerek Sarıyer ilçesinin bir mahallesi olması, 2012 yılında da Şişli sınırları içinde yer alan Ayazağa, Maslak ve Huzur mahallelerinin bu ilçeye dahil edilmesiyle son halini alan ilçe İstanbul'un en kuzeydeki ilçelerinden biridir.


KOCATAŞ ORMANI
Sarıyer'e gelen ilk anadolu göçmenleri Doğu Karadeniz başta olmak üzere, yoğunluklu olarak karadeniz kökenlidir. İstanbul'a ve Sarıyer'e yapılan yoğun göç dalgaları 1950'li yıllarda başlamıştır. Kocataş'taki ilk yerleşimler de 1960'lı yıllarda görülmüştür. Bilindiği kadarıyla ilk yerleşimciler Trabzon göçmenleridir. Kocataş, Sarıyer ilçe merkezine yakın bir konumda, tarihi Büyükdere semtinin hemen tepesinde, Sarıyer'in en yüksek yerleşim yeridir. Karadeniz'e yakınlığı, iklimi ve coğrafi yapısıyla bir kardeniz köyünden pek farkı yoktur. Yüksek bir tepeye kurulu olan bugünkü Kocataş Mahallesi, şehir merkezine ve İstanbul'un lüks bölgelerine bunca yakın olup da köy hayatının yaşanabilmesiyle eşi benzerine az rastlanır bir yerdir.

İRTİBAT TELEFONU :
EROL GEYGEL : 0545 658 4873
ETKİNLİK KATILIM ÜCRETİ : 100 TL

ULAŞIM BİLGİLERİ : Sarıyer merkeze gelmek için en pratik yol önce Yenikapı-Hacıosman Metrosu ile Hacıosman'a gelip sonrasında 150-151-152-25A otobüslerine binebilirsiniz. Karşıdaki minibüs durağından da  Sarıyer'e minibüslerle de gelebilirsiniz. Ayrıca Taksim'de Gümüssuyu'ndan 25T, Kabataş'tan 25E, Rumelihisar üstü'nden 59RS'ye binmek mümkün. Besiktas'tan da Sarıyer'e minibüs var. En mantıklı ulaşım Yenikapı-Hacıosman metrosuna binmeniz. 
NOT :  anadolu yakasından gelecekler Beykoz-Sarıyer arasında tekne seferleri de var. Yarım saatte bir sefer var. Yol 25 ok sürüyor. BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.