ŞAHİNKAYA KANYONU - SİNOP

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 28.08.2021 Cumartesi - 30.08.2021 Pazartesi
 • Etkinlik süresi 3 Gün
 • Etkinlik Türü : OTEL KONAKLAMALI
 • Mesafe 10 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1744
  Katıldığı etkinlik 178
  Yürüyüş mesafesi 2204 km
  Düzenlediği etkinlik 153
 • İletişime geç
30 Ağustos Zafer Bayramı Tatilinde Etkinlik
 ŞAHİNKAYA KANYONU - SİNOP 
28-29-30 Ağustos  2021

PROGRAM: 27 Ağustos Cuma 22.30 Yenibosna Hareket 
1. GÜN (28 Ağustos  Cumartesi) 
* Şahinkaya Kanyonu Seyir Tepesine  Cikis
* Tekne ile kanyon turu (extra) 
* Akşam Sinop'a gidiş ve otele yerleşme 
2. GÜN (29 Ağustos  Pazar ) 
* Sabah Otelde kahvaltı
* Sinop Kalesi
* Tarihi Sinop Cezaevi 
* Hamsilos Koyu 
* İnce Burun 
3. GÜN (30 Ağustos  Pazartesi)
* Sabah Otelde kahvaltı
* Çankırı Tuz Mağarası


ŞAHİNKAYA KANYONU:  Vezirköprü ilçesinde bulunan Şahinkaya Kanyonu, Kızılırmak üzerinde bulunan ve 1.5 kilometre uzunluğunda Türkiye'nin ikinci büyük su kanyonu olması özelliğini taşıyor. Şahinkaya Kanyonu şu an yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı. İstanbul Boğazı'nın derinliğinin 2-3 katı bir derinliğe sahip. Altınkaya Baraj gölü oldukça geniş bir alanı kaplamakta. Göz alabildiğine uzanan suyun diğer yarısının kanyonun ardında kaldığını düşündüğünüzde alanın boyutlarını daha iyi anlıyorsunuz.


SİNOP KALESİ : MÖ 7. yüzyılda Sinop topraklarını, eski Sinop yerleşim alanlarını ve çevresini korumak için inşa edilmiş bir kaledir Sinop Kalesi. Grek, Pontus, Roma, Bizans, Selçuk ve Osmanlılar gibi Sinop'u egemenliği altına alan birçok hükümdarlığa hizmet etmiştir.


HAMSİLOS KOYU :Karadeniz'in Gökovası Hamsilos Koyu, Türkiye'nin en kuzeyinde yer alan bir doğa harikası olan Hamsilos Koyu Türkiye'nin tek Fiyordu olarak bilinmekle birlikte buzul aşındırması sonucu oluşmuştur.


TARİHİ SİNOP CEZAEVİ : Bir dönem "Anadolu'nun Alkatrazı" olarak anılan tarihi Sinop Cezaevi, turizmde son yıllarda ön plana çıkan bir kavram olan "dark turizmi"nin (hüzün turizmi) Karadeniz durağındaki nokta olarak gösteriliyor. 1999 yılında kapatılarak müze olarak kullanılmaya başlayan tarihi yapı, Türkiye'de dark turizminin (daha önce felaketlerin ya da ürkütücü olayların yaşandığı yerlere yapılan seyahatler) önemli noktalarından biri olarak dikkati çekiyor.


İNCEBURUN DENİZ FENERİ : İnceburun Deniz Feneri'nin bulunduğu alan yani Türkiye'nin en kuzey ucu, katılaşmış lavlardan oluşan bir toprak parçası. Zaten bastığınız zemine bakar bakmaz bir farklı geliyor gözünüze. 100 milyon yıl öncesine ait olan lav ve volkanik tüflerin birbirine karışıp katılaşması sonucu günümüzde üstünde yürüyebildiğimiz denize sıfır konumdaki zemin ortaya çıkmış.
19.yüzyılın ortalarında buraya bir deniz feneri yapma fikri ortaya çıkmış. 1863 yılına gelindiğinde de denizden 38 metre yükseklikte İnceburun Deniz Feneri inşa edilmiş. Yani burası tam 156 yaşında. Türkiye'nin en eski deniz fenerlerinden biri.


Tahmini Maaliyet : 

2 KİŞİLİK ODALARDA  Kişi Başı  : 850 TL

Tek Kişi Oda da Konaklama farkı 150 TL (Oda sayısı sınırlıdır. Kayıt olduğunuzda bilgi veriniz) 

Not: 2 kişi yanyana oturma düzenine göre fiyattır 

Ücrete Dahil Olanlar:
Ulaşım, 2 gece Otel Konaklama, iki Sabah Kahvaltısı, Sigorta Giderleri, Tüm Transferler, Rehberlik ve Acenta Ücreti ( Tekne gezisi Ekstradır)
NOTKatılımcı sayısına göre ücret değişiklik gösterebilir.. 

ARAÇ DURAKLARI:
22.30 : Yenibosna
22.35 İncirli Doğtaş
22.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
23.10 E-5 Göztepe
23.15 E-5 Kartal
         
 Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!

KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız takdirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Bunu bozacak tavırlar tarafımızca hoş görülmez.

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.