SİNOP ERFELEK ŞELALELERİ - ŞAHİNKAYA KANYONU

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 18.08.2023 Cuma - 20.08.2023 Pazar
 • Etkinlik süresi 3 Gün
 • Etkinlik Türü : OTEL KONAKLAMALI
 • Mesafe 12 KM
 • Katılımcı Sayısı 44 kişi / Kalan :3 kişi
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1744
  Katıldığı etkinlik 178
  Yürüyüş mesafesi 2204 km
  Düzenlediği etkinlik 153
 • İletişime geç
Sinop Merkez Otel Konaklamalı

SİNOP ERFELEK ŞELALELERİ - ŞAJHİNKAYA KANYONU
18-19-20 Ağustos  2023

İÇERİK : Doğa ve  Kültür Gezisi

YÜRÜYÜŞ LİDERİ : Sait YİĞİT

TEL : 0532 335 49 84

FAALİYET SÜRESİ : 2 Gece 3 Gün

KATILIM BEDELİ :  

2 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI 2900 TL (KAHVALTI DAHİL)

Tek Kişi Oda da Konaklama farkı 500 TL (Oda sayısı sınırlıdır. Kayıt olduğunuzda bilgi veriniz) 


NOT: Akaryakıt fiyatlarında oluşacak artışlar yol ücretine yansırılacaktır


PROGRAM: 17 Ağustos Perşembe 22.00 Yenibosna Hareket 
1. GÜN (18 Ağustos  Cuma) 
* Şahinkaya Kanyonu gezisi
* Tekne ile kanyon turu (extra)  ve zirve fotoğrafı
* Akşam Sinop'a gidiş ve otele yerleşme 
2. GÜN (19 Ağustos  Cumartesi ) 
* Sabah otelfe kahvaltı
* Sinop Kalesi
* Tarihi Sinop Cezaevi 
* Hamsilos Koyu 
* İnce Burun 
3. GÜN (20 Ağustos  Pazar )
* Sabah Otelde kahvaltı 
* Erfelek Tatlıca şelaleri ve dönüş  (Hava şartları uygun olursa isteyen arkadaşlar ile şelale vadisinde bol aksiyonlu bir yürüyüş yaparak 28 Şelaleyide göreceğiz)


ŞAHİNKAYA KANYONU:  Vezirköprü ilçesinde bulunan Şahinkaya Kanyonu, Kızılırmak üzerinde bulunan ve 1.5 kilometre uzunluğunda Türkiye'nin ikinci büyük su kanyonu olması özelliğini taşıyor. Şahinkaya Kanyonu şu an yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı. İstanbul Boğazı'nın derinliğinin 2-3 katı bir derinliğe sahip. Altınkaya Baraj gölü oldukça geniş bir alanı kaplamakta. Göz alabildiğine uzanan suyun diğer yarısının kanyonun ardında kaldığını düşündüğünüzde alanın boyutlarını daha iyi anlıyorsunuz.


SİNOP KALESİ : MÖ 7. yüzyılda Sinop topraklarını, eski Sinop yerleşim alanlarını ve çevresini korumak için inşa edilmiş bir kaledir Sinop Kalesi. Grek, Pontus, Roma, Bizans, Selçuk ve Osmanlılar gibi Sinop'u egemenliği altına alan birçok hükümdarlığa hizmet etmiştir.


HAMSİLOS KOYU :Karadeniz'in Gökovası Hamsilos Koyu, Türkiye'nin en kuzeyinde yer alan bir doğa harikası olan Hamsilos Koyu Türkiye'nin tek Fiyordu olarak bilinmekle birlikte buzul aşındırması sonucu oluşmuştur.


TARİHİ SİNOP CEZAEVİ : Bir dönem "Anadolu'nun Alkatrazı" olarak anılan tarihi Sinop Cezaevi, turizmde son yıllarda ön plana çıkan bir kavram olan "dark turizmi"nin (hüzün turizmi) Karadeniz durağındaki nokta olarak gösteriliyor. 1999 yılında kapatılarak müze olarak kullanılmaya başlayan tarihi yapı, Türkiye'de dark turizminin (daha önce felaketlerin ya da ürkütücü olayların yaşandığı yerlere yapılan seyahatler) önemli noktalarından biri olarak dikkati çekiyor.


İNCEBURUN DENİZ FENERİ : İnceburun Deniz Feneri'nin bulunduğu alan yani Türkiye'nin en kuzey ucu, katılaşmış lavlardan oluşan bir toprak parçası. Zaten bastığınız zemine bakar bakmaz bir farklı geliyor gözünüze. 100 milyon yıl öncesine ait olan lav ve volkanik tüflerin birbirine karışıp katılaşması sonucu günümüzde üstünde yürüyebildiğimiz denize sıfır konumdaki zemin ortaya çıkmış.
19.yüzyılın ortalarında buraya bir deniz feneri yapma fikri ortaya çıkmış. 1863 yılına gelindiğinde de denizden 38 metre yükseklikte İnceburun Deniz Feneri inşa edilmiş. Yani burası tam 156 yaşında. Türkiye'nin en eski deniz fenerlerinden biri.


SİNOP ERFELEK ŞELALELERİ :Sinop'un Erfelek ilçesinde iki ormanın birleştiği derin vadi içerisindeki Tatlıca Şelaleleri, Erfelek Şelaleleri veya Tatlıca takım şelaleleri, Sinop'un Erfelek ilçesine bağlı Tatlıca köyü yakınlarındaki sıra şelalelerdir.  Tatlıca irili ufaklı 28 ayrı şelale barındırmaktadır. Erfelek'e yaklaşık 10, Sinop'a ise 45 km uzaklıktadır.

Tahmini Maaliyet : 

2 KİŞİLİK ODALARDA 
Rehber Hariç   22 ve Üzeri  Katılımda Kişi Başı : 2900 TL

Tek Kişi Oda da Konaklama farkı 500 TL (Oda sayısı sınırlıdır. Kayıt olduğunuzda bilgi veriniz) 

Ücrete Dahil Olanlar:
Ulaşım, 2 gece Otel Konaklama, iki Sabah Kahvaltısı, Sigorta Giderleri, Tüm Transferler, Rehberlik ve Acenta Ücreti ( Tekne gezisi Ekstradır)

ARAÇ DURAKLARI:
22.00 : Yenibosna
22.05 İncirli Doğtaş
22.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank
22.35 E-5 Göztepe
22.55 E-5 Kartal
         
 Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!

KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız takdirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Bunu bozacak tavırlar tarafımızca hoş görülmez.

ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.