SONBAHAHARDA HACILLI KAMPI

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 20.11.2020 Cuma - 22.11.2020 Pazar
 • Etkinlik süresi 3 Gün
 • Etkinlik Türü : ÇADIR KAMPI
 • Mesafe 10 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 2798
  Katıldığı etkinlik 184
  Yürüyüş mesafesi 2809 km
  Düzenlediği etkinlik 146
 • İletişime geç
ÖZEL ARAÇLI HACILLI KAMPI
SONBAHARDA ŞİLE HACILLI KAMPI (ÖZEL ARAÇLI )
20 - 21 - 22 KASIM 2020

İÇERİK                           : Kamp ve Doğa Yürüyüşü
FAALİYET SÜRESİ        : 2 Gece 3 Gün (1 Gece 2 Gün)
ETKİNLİK BÖLGESİ       : ŞİLE - HACILLI KÖYÜ
https://goo.gl/maps/aQgx7MsRqPJwdShc9
ETKİNLİK SORUMLUSU: Erol GEYGEL


"Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder." - Ne de güzel söylemiş Goethe. Aslında seyahat etmek bir tutku değil midir? Keşfetme, yeni yerler görme isteği. Hepimizde var olan fakat bir türlü hayata geçiremediğimiz o duygular. Bir doğa manzarası hayal edin; içinde  dağları, uçsuz bucaksız ormanları, derin vadileri, şelaleleri, dereleri, gölleri, yaylaları ve yüzlerce renkli çiçeği barındırsın. İşte HACILLI...


PROGRAM : 

Bu cumartesi - pazar sizleri  İstanbul'a 1,5 saat uzaklıkta bulunan Şile Hacıllı Köyünde , Göksu Deresinin kenarında kamp yapmaya  götürüyoruz. Ben Cuma günü öğleden sonra gideceğim whatsup gruba eklediğim arkadaşlara konum paylaşacağım. Bu nedenle isteyen arkadaşlar cumartesi günü de gelebilirler.

1. GÜN (20 Kasım Cuma ) : Hacıllı Köyüne ulaştıktan sonra kamp alanımız olan Göksu Dere kenarında kamp yerimizi kuruyoruz. Yağmur yağması olasılığına karşı oturma alanı için tentemizi de kuruyoruz. Ve kamp ateşimiz etrafında güzel vakitler geçiriyoruz.

2. GÜN (21 Kasım Cumartesi ) :  Cumartesi gelen arkadaşlarımıza yardım edip çadırlarını kuruyoruz.  Öğleden sonra doğa yürüyüşü yapmak isteyen arkadaşlarımızla Hacıllı Şelalelerine kısa bir yürüyüş yapıyoruz. (Yaklaşık 6 Km) . Daha sonra kamp alanımıza dönüp akşam yemeği hazırlığı ve akşam ateş başı sohbetleri yapıyoruz.

3. GÜN (22 Kasım Pazar ) : Geç kahvaltı sonrası isteyen arkadaşlarımızla Hacıllı - Tepemanayır yürüyüşü yapıyoruz.(Yaklaşık 8 Km) Daha sonra kamp alanımıza dönüp biraz dinlendikten sonra kamp alanından ayrılmaya başlıyoruz. Tabiki kampı uzatmak isteyenler kalabilir.


HACILLI KÖYÜ KAMP ALANI   
https://goo.gl/maps/aQgx7MsRqPJwdShc9
Hacıllı Köyü Şile'nin en güzel köylerinden biri ve çevresindeki doğal yapı sayesinde oldukça popüler olmuş. Kısaca İstanbul'dan 1,5 saat uzaklıkta diyebiliriz. Hafta sonu gezileri için oldukça ideal. Hacıllı Köyü bir tür doğa parkıdır.5'i bir arada : Göksu Deresi - Göletler - İki Şelale - Mağara - Kaya Tırmanışı işte kamp severlerin arayıp da bulamadığı cennet. Gerçi son yıllarda çok revacta olan bir yer ama yine de biraz keşif yaparak dere kenarı sakin yerlerine ulaşabilirsiniz. Yüzmek için dere - göletler ve şelale bulunmakta. Kaya tırmanışı yapanlar için parkurlar bulunmaktadır. Şelalenin bulunduğu yerde içinden su akan bir de mağara bulunmaktadır. Göksu Deresi kıyısından yürüyebileceğiniz harika patikalar ve yürüyüş parkurları, tırmanış meraklıları için tırmanmaya uygun kayalar, off road meraklıları için her türlü zorluk seviyesinde harika güzergahlar var.
ULAŞIM: İstanbul'a uzaklığı 90 km civarında. Şile otobanından ayrıldıktan sonra yaklaşık 15-20 kilometrelik bölümün dar ve çok virajllı olması dışında gidiş çok kolay.
Kamp alanında ne var, ne yok?
·    Trekking parkurları var
·    Dere var.
·    2 şelale var.
·    Mağara var.(Girilmesini tavsiye etmiyoruz. Tehlikeli )
·    Çevrede ateş için odun vs. bulmak imkanı kısıtlı.
·    Su var. (Şelale yolu üzerinde kaynak suyu.)
·    Cafe & Restoran yok.
·    WC yok.

 KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız taktirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Tüm katılımcı arkadaşlar etkinliklerimize katıldıklarında bu kuralları kabul etmiş olurlar.

YİYECEK -İÇECEK DURUMU
* 2 Günlük kahvaltı.
* 1 Günlük akşam yemeği.
* Ara öğünler için atıştırmalık.
MALZEMELER
. Çadır - Mat - Uyku Tulumu
. 20 - 30 litrelik sırt çantası
. Bileği saran yürüyüş botu.
. Kamp Sandalyesi
. Varsa yağmur , çamur ve dikenlerden koruyan TOZLUK
. Baton ( Yürüyüşlerde ayaklardaki yükü azaltır.)
. Yağmurluk ve panço (mevsim uygunsa )
. Çabuk kuruyan malzemelerden yapılmış kıyafetler.
. Kafa feneri , düdük ve yedek kıyafetler.
. Varsa küçük ilk yardım çantası -  ilaçlarınız.
ÖNEMLİ NOTLAR : 
* Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir. 
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 
* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.
* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. 
ETKİNLİK SORUMLUSU : 
Erol GEYGEL : 0545 658 4873

ETKİNLİK MALİYETİ :  50 TL (REHBERLİK ) BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.