SUGÖREN - YENİKÖY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 5.03.2022 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ORTA KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 13 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Murat DÜRÜST
 • Puanı 1365
  Katıldığı etkinlik 68
  Yürüyüş mesafesi 1385 km
  Düzenlediği etkinlik 51
 • İletişime geç
MURAT DÜRÜST LİDERLİĞİNDE ORTA KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
SUGÖREN KÖYÜ - RADAR SEYİR TEPESİ - YENİKÖY HIKING
İKİ KÖY BİR TEPE


Etkinlik Türü : Orta Kolay Zorlukta Yürüyüş
Etkinlik Tarihi : 05.03.2022 Cumartesi
Etkinlik Süresi : 5-6 SAAT
Katılımcı Limiti : 19 Kişi ile sınırlıdır.
Konum : YALOVA - ORHANGAZİ
Tahmini Maliyet : 200 TL

Sugören, Yalova'nın merkez ilçesine bağlı bir köydür. 1930 yılından önce Bursa ili Orhangazi ilçesi Yeniköy bucak merkezi yönetiminde bulunan Sugören köyü Atatürk' ün emriyle Yalova ilçesi mülki yönetimine bağlandı. 1946-1947 ders yılında köyde görev yapan öğretmenler köy adının Sugören'e dönüştürülmesini önerdiler. Muhtar Tevfik Dereli önerilen köy adını Yalova Kaymakamlığı'na duyurdu. İçişleri Bakanlığı Çengiler adının Sugören'e dönüştürülmesini uygun buldu. Böylece köy, 1948 yılında yeni kimliğine kavuştu. İçme suyu bol, havası temiz, yaz aylarında ılık, kış aylarında soğuk, karlı.

 Yeniköy, Orhangazi İlçesine bağlı bir köydür. Kurtuluş Savaşı sonrasında Yeniköy'ü terk etmek zorunda kalan Ermeni nüfusun yerine, Yunanistan'ın Selanik, Drama, Os-tof ve Vödina yörelerinden "mübadele" anlaşması gereğince Türkiye'ye gelen göçmenler yerleştirildi. Ayrıca çevre köylerden daha önceki dönemde yerleştirilmiş Balkan göçmenlerinden bir bölümü de, zamanla Yeniköy'de yerleşmişlerdir. Ekonomisi büyük ölçüde zeytinciliğe dayalıdır.

PARKUR BİLGİSİ 

Yürüyüşümüze Sugören köyünden başlıyoruz. Radar tepesine kadar yükseklik artarak devam edecek. Hava ve deniz ulaşımının yönetilmesi için kurulan radar, günümüzde de işlevini devam ettirmektedir. Orman içi patikalardan devam edecek yürüyüşümüz, radardan sonra yükseklik azalarak Yeniköy'de sona erecek. 12 km olmasını planlıyoruz.


Kahvaltı : Feribotta, yanımızda getirdiklerimizle yapabiliriz. (Gidiş ve dönüşte feribot kullanacağız)

Öğle Yemeği : Atıştırdıklarınızı yanınızda alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş gibi gıdalar tercih edilmeli.

Akşam Yemeği : Duruma göre birlikte değerlendiririz.

Faaliyet Sorumlusu : Murat DÜRÜST : 0533 366 86 67

Duraklar :
7.00 Yenibosna
7.05 İncirli
7.05 Cevizlibağ
7.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank
7.30 Kadıköy BP
7.40 E-5 Göztepe
7.45 E-5 Kozyatağı
E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz! BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.