SUGÖREN - HÖYÜKTEPE - GACIK

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 13.03.2021 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ORTA ZOR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 15 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1935
  Katıldığı etkinlik 203
  Yürüyüş mesafesi 2545 km
  Düzenlediği etkinlik 178
 • İletişime geç
Bahar YİGİT ve Sait YİĞİT Sorumluluğunda

SUGÖREN - HÖYÜKTEPE - GACIK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

 İÇERİK                              : Doğa Yürüyüşü
FAALİYET SÜRESİ        : Günübirlik
PARKUR BİLGİSİ           :  15  Km
ETKİNLİK BÖLGESİ       : YALOVA
YÜRÜYÜŞ LİDERİ          : Sait Yiğit
ETKİNLİK MALİYETİ      130 TL  ( Yanyana oturma düzenine gore) 
Tek oturmak isteyenler icin  170 TL dir. 

Ücrete dahil olanlar Yol + Korfez gecıiş ücreti + Rehberlik + Acenta Giderleri


Cumartesi Sabah 07.00 Yenıbosnadan başlayarak katılımcılarımızı alıyoruz.  Yalova İline bağlı Sugören Köy'ünden başlayarak, Gacık Köyü'nde son bulacak bir yürüyüş gerçekleştireceğiz.

Feribot geçişi (mola feribotta), Yalova merkez, Esadiye Köyünü geçtikten 4-5 kilometre sonra yoldan (sola) ayrılıp Sugören Köyü'ne gidilecektir. Alışveriş Sugören Köyü'nde yapılabilir. Market var. Vakit kaybetmeden buradan yürüyüşe başlanacaktır.


Gacık Köyü: İsmini 200-300 yıl önce obasını taşıyan bir Yörük kadınından aldığı söylenen, Yalova'nın en eski tanınmış köylerinden olan Gacık Köyünün, tarihini belgeleyen yazıtlardan, yaşayan medeniyetlerin varlıklarının M.Ö.1. yüzyıla kadar uzandığı anlaşılmaktadır. Gacık köyünde bulunan tarihi kabartmalı yazıt (Stel) iki bölümden oluşmaktadır. Üst kısmında kabartma yer almakta olup, alt kısmında ise açıklama metni bulunmaktadır. 'Açıklama metninde Halk Meclisi Halkın İşlerini Kusursuz ve hakkaniyetli Biçimde Yönettiği ve Kendi Kesesinden Şenlik Düzenlediği için Filotimosun onuruna Stel dikilmesini kararlaştırmıştır. Adı geçen Stel, Yalova Açık Hava Müzesi'nde sergilenmektedir.


Gacık köy meydanında bulunan tescilli hamamın restorasyonu için proje hazırlık çalışmalarına başlanmış olup, aynı parselde bulunan ve Ulu Önder Atatürk'ün köyü ziyaret ettiğinde gölgesinde dinlendiği tescilli iki çınar ağacının yanındaki köy kahvesi, WC ile birlikte tarihi dokuya uygun çeşme yapılması için proje çalışmaları devam etmektedir.


ARAÇ DURAKLARI :
07:00 Yenibosna
07:05 İncirli Doğtaş 
07:10 Cevizlibağ
07:15 Mecidiyeköy YapıKredi
07:30 Kadıköy 
07:35 E-5 Göztepe
07:40 E-5 Bostancı
07:45 E-5 Maltepe
07:50 E-5 Kartal


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.