Tarihin İzinde.. FRİG YOLU DOĞA YÜRÜYÜŞÜ - 8

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 27.04.2024 Cumartesi - 28.04.2024 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : DOĞA VE KÜLTÜR TURU
 • Mesafe 20 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 3118
  Katıldığı etkinlik 211
  Yürüyüş mesafesi 3218 km
  Düzenlediği etkinlik 172
 • İletişime geç
OTEL KONAKLAMALI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
TARİHİN İZİNDE, FRİG YOLU YÜRÜYÜŞÜ - 8 
27 - 28 NİSAN 2024


İÇERİK                            : Otel Konaklamalı Yürüyüş
FAALİYET SÜRESİ        : 1 gece 2 gün
PARKUR BİLGİSİ           : 10  + 10 = 20 Km
ETKİNLİK BÖLGESİ       : Eskişehir  - Afyon
YÜRÜYÜŞ LİDERİ.          : Erol Geygel

TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL 10 VADİSİNDEN BİRİ...

Sonbaharın en güzel zamanında, Ülkemizin en güzel parkurlarında birini yürüyeceğiz.  Frig yolu  506 Km uzunluğu ve 4 il sınırları içinden geçen yolları  ile  Türkiye'nin üçüncü büyük Doğa Yürüyüşü (Trekking)  parkurudur.  Frig Yolu Tarih, Jeolojik, Kültürel ve Doğal güzellikleri ile tam bir görsel şölen sunmaktadır. 

44 KÖY VE 5 BELDEDEN GEÇİYOR

Eskişehir ve Kütahya illerinde 8 ilçe, 44 köy ve 5 beldeden geçiyor. Kütahya'daki Yenice Çiftliği, Afyonkarahisar Seydiler ve Ankara'nın Polatlı ilçesinde bulunan Friglerin siyasi başkenti Gordion (Yassıhöyük) olmak üzere üç noktadan ulaşılabilen yol, Friglerin dini merkezi (Midas) Eskişehir'in Han ilçesine bağlı Yazılıkaya köyünde birleşiyor.

Frig Vadisi, Friglerden kalma kaya yerleşimleri, kaya anıtları, mezar odaları, kilise ve şapelleri, peribacaları ve diğer doğal güzellikleriyle 'nin en güzel 10 vadisinden birisi olma özelliği taşıyor.


PROGRAM : Aracımız 26 Nisan gecesi saat 23:59 gibi Yenibosna'dan hareketle Mecidiyeköy, Kadıköy, Bostancı, Kartal , Gebze gibi benzer duraklardan misafirlerimizi alacaktır. Yolda gece çay-yemek molamız olacağı gibi sabahta kahvaltıyı uygun bir yerde yapacağız.

27 NİSAN 2024 CUMARTESİ: Asar Kale ,  Emre Gölü , Arog Film Platosunu gezip  Aslantaş - Yılantaş parkurlarını yürüyecek sonrasında da otelimize yerleşeceğiz. Yürüyüş dönüşü serbest zamanınızda Afyon Kalesine çıkabilirsiniz. 

28 NİSAN 2024 PAZAR : Sabah kahvaltımızı yapıp otelden çıkış yapıyoruz. İlk önce Ayazini Köyüne gidiyoruz burada Avdalaz Kalesi ve parkurunu yapıyoruz. Daha sonra otobüsümüze binip Yazılıkaya'ya geçiyoruz. Midas Şehir Yazılıkaya Parkurunu yapıp İstanbul'a dönüşe geçeceğiz.


MİDAS ANITI (YAZILIKAYA) Frig kaya fasadlarının en görkemli örneğidir. Midas şehri platosunun kuzeydoğu eteğinde, öne doğru çıkıntı yapan kaya kütlesi üzerinde yer alır. İlk olarak 1800 yılında W. M. Leake ve arkadaşları tarafından incelenerek kabataslak çizimi yapılmıştır. Anıtın sol üst kısmında, düzleştirilmiş ana kaya üzerindeki Frigce yazıtta geçen Midai kelimesinden dolayı anıta bu ad verilmiştir. Yöre halkı ise üzerindeki yazıtlar nedeni ile anıtı, Yazılıkaya olarak adlandırmıştır. Günümüzde her iki isim de kullanılır. Doğuya bakan anıt 17.00 m yüksekliğinde, 16.50 m genişliğindedir. Anıtın üzerinde Frigce yazıtlar vardır. Birinci yazıt, anıtın sol üst kısmında, düzleştirilmiş ana kaya üzerine kazınmıştır.

 Burada Kral Midas'ın ismi okunmaktadır. İkinci yazıt, sağ yan çerçeve üzerindedir. Bezeme ile çerçeve kenarı arasında kalan boşluğa yanlamasına soldan sağa doğru yazılmıştır. 4.75 m uzunluğundadır. Baba sözcüğü ilginçtir

1 GECE Y/P OTEL KONAKLAMALI
Kahvaltı ve Ak
şam Yemeği Dahil
OTELİMİZ ****YILDIZLI AFYON MERKEZİNDE BİR OTELDİR.

. HB(Yarım Pansiyon) Açık Büfe Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği Dâhildir
. Tüm Alanlarda Kablosuz Wi-Fi Ba
ğlantısı
Unisex Jakuzi, Unisex Sauna, Unisex Kapalı Yüzme Havuzu.)
. Fitness Center
. Mini Clup


ETKİNLİK ÜCRETİ

Çift kişilik oda da kişi başı   3.750 TL

Tek kişilik oda konaklamalı 4.750 TL

MALİYETE DAHİL OLANLAR
* 2 gün araç ücreti
* Tüm ulaşımlar
* 1 gece , 2 kişilik odada konaklama
* 1 kahvaltı + 1 akşam yemeği
* Zorunlu seyahat sigortası
* Rehberlik

*  Yol ve konaklama giderlerinde oluşacak maliyet artışı etkinlik ücretine yansıtılacaktır. (Mazot Fiyatı 41 TL olarak hesaplanmıştır.)  

MALZEMELER
. 20 - 30 litrelik sırt çantası
. Bileği saran yürüyüş botu.
. Varsa yağmur , çamur ve dikenlerden koruyan TOZLUK
. Baton ( Yürüyüşlerde ayaklardaki yükü azaltır.)
. Yağmurluk ve panço (mevsim uygunsa )
. Çabuk kuruyan malzemelerden yapılmış kıyafetler.
. Kafa feneri , düdük ve yedek kıyafetler.
. Varsa küçük ilk yardım çantası -  ilaçlarınız.
ÖNEMLİ NOTLAR : 
* Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir. 
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 
* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.
* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. 

KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız taktirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Tüm katılımcı arkadaşlar etkinliklerimize katıldıklarında bu kuralları kabul etmiş olurlar.

SON İPTAL TARİHİ : 10 NİSAN 2024 ÇARŞAMBA


ARAÇ DURAKLARI

23:59 Yenibosna
00:05 İncirli ALFEMO
00:10 Cevizlibağ
00:15 Mecidiyeköy YapıKredi
00:30 Kadıköy İşmont
00:35 E-5 Göztepe
00:45 E-5 Kozyatağı Carrefour
00:50 E-5 Bostancı
00:55 E-5 Maltepe
01:00 E-5 Kartal
Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz...
 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.