TAZI KANYONU TREKKİNG - KÖPRÜLÜ KANYON RAFTİNG

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 30.08.2019 Cuma - 1.09.2019 Pazar
 • Etkinlik süresi 3 Gün
 • Etkinlik Türü : KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 25 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 3068
  Katıldığı etkinlik 209
  Yürüyüş mesafesi 3168 km
  Düzenlediği etkinlik 170
 • İletişime geç
EROL GEYGEL SORUMLULUĞUNDA TREKKİNG

TAZI KANYONU TREKKİNG - KÖPRÜLÜ KANYON RAFTİNG

30 - 31 AĞUSTOS - 1 EYLÜL (İSTANBULDA İLK )


29 Ağustos Perşembe günü akşam saat 22:00 da duraklardan başlayarak yola çıkıyoruz.

1. GÜN : ( 30 AGUSTOS CUMA ) Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramımızı Tazı Kanyonunda Kutluyoruz.  Sabah Tazı kanyonunda durup kahvaltımızı yaparak yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Tazı Kanyonu, sınırları Antalya Serik, Manavgat ilçeleri ile Isparta Sütçüler İlçesi arasında yer alan Köprülü Kanyon Milli Parkı içindedir. Tazı kanyonu yeni keşfedilmiş ve sosyal medyada paylaşılan bir yer. Mutlaka fotoğrafınızın olması gereken bir yer. Tazı Kanyonu'nun yan duvarlarının 200 metre ile 400 metre yüksekliğinde olduğu söylenmektedir. Tazı Kanyonu'nun da içinde yer aldığı Köprülü Kanyon Milli Parkı'nda yaşayan belli başlı memeli türleri; yaban keçisi, karakulak, vaşak, geyik, dağ keçisi, ayı, tilki, kurt, tavşan, sansar ve porsuktur. Kızıl akbaba, kaya sıvacısı, kuyrukkakan, karakulaklı kuyrukkakan, aksırtlı kuyrukkakan, kaya serçesi, ebabil, kaya kartalı, taşkızılı, gökardıç, kızıl kirazkuşu, yılan kartalı, kaya güvercini, kaya kırlangıcı, kaya kirazkuşu ise Milli Parkta yaşayan başlıca önemli kuş türleridir. Bunlara rasgelmemiz büyük olasılık olacak. Yürüyüşümüz 6-7 km kadar olacak ve sonrasında sonrası pansiyonumuza yerleşiyoruz. Çadırda kalacaklar çadırını kuruyorlar. Akşam yemeğimizi tesiste alıyoruz. Akşam sohbetimiz, müzik ve oyunlarımızla güzel bir akşam geçireceğiz.


2. GÜN : (31 AĞUSTOS CUMARTESİ ) Köy kahvaltımızı yaparak köprülü kanyona gideceğiz. Köprülü Kanyon başlangıç noktası (Bozyaka Mah. Köprü) Antalya şehir merkezine 80 km uzaklıktadır. Bu nokta Alanya şehir merkezine ise 114 km uzaklıktadır. Olukköprü'yü kanyonun araçla gidilebilen son noktası olarak düşünebilirsiniz.  Uzunluğu 22 metre olan Tarihi Olukköprü Köprüçay'ın üstünde, kanyonun en sarp iki yakası arasında 35 metre yüksekliğe, 2,70 metre (tek araç zor geçiyor) ene sahip antik dönemden kalmış bir eserdir. Manzarası ve yapısıyla görenleri büyülüyen tek gözlü taş kemer köprü 1997 yılında Karayolları tarafından restorasyonu ve çevre düzenlemesi yaptırılmıştır. Köprülü kanyonu gezdikten ve unutulmaz fotoğraflar çektikten sonra Serge antik kenti ve adam kayaları da görüp 6-7 km' lik bir parkurda yürüyüşümüzü tamamlayıp taş evlerimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi tesiste alıyoruz. Akşam sohbetimiz, müzik ve oyunlarımızla güzel bir akşam geçireceğiz.


3. GÜN : ( 1 EYLÜL PAZAR ) Köy kahvaltımızı yaparak köprülü kanyona gideceğiz. Köprülü Kanyona gidiyoruz. Bugün rafting günü tüm gün su içerisindeyiz. Oluk Köprü 'den yaklaşık 100 metre önce su durağandır ve nehir bir havuz şeklini alır burası rafting turuna başlamak için ideal bir noktadır. Rafting turu boyunca karşılaşılan şelaleler çevrenin güzelliğine güzellik katar. Her dökülen şelale sonrasında nehir giderek yavaşlar ve görkemli konumunun tadına varılmasına imkan tanır. Rafting Turu doğa , tarih, spor, ve animasyonlar eşliğinde 14 km sonra sona erer. Saat 16:00 sularında İstanbul'a yol alıyoruz.


Gelmek isteyen arkadaşlar çadır mı yoksa odamı olduğunu bildireceklerdir. Odalar 3 er kişiden oluşuyor. İki kahvaltı iki akşam yemeği olacaktır. İlk günün kahvaltısını uygun bir yerde yapacağız. İkinci gününki ise köy kahvaltısı olacaktır.

DOĞANIN ÇAĞRISINA UYUN. DOĞA EN İYİ TERAPİSTTİR.

Etkinliklerimizde kimseye konfor veya benzeri bir beklenti için vaade bulunmuyoruz. Doğanın konforu doğanın güzelliğindedir. Dost yüzlerle dostça bir paylaşımlı etkinlik olacaktır. Doğada şikayet ederek sürekli varolan durumu zora sokan kişilerle değil, birlikte mutlu olabilen ve paylaşımın keyfini çıkaran insanlarla doğayı paylaşmaya çalışıyoruz.

Etkinlik kamp ya da pansiyon opsiyonudur.


MALİYET : Tahmini : 

TAŞ EVLERDE 2 GECE KONAKLAMA     :  640 TL

KENDİ ÇADIRLARINIZDA KONAKLAMA : 520 TL

*** Kendi çadırlarınızda konaklama ve sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini kendi yapacaklar için : 420 TL

Maliyete Dahil Olanlar :

- İstanbul -Tazı Kanyonu Tesis ve Tüm araç transferleri. ( yaklaşık 1600 Km )

- 2 Sabah Kahvaltısı + 2 Akşam Yemeği

- Tüm  rehberlik hizmetleri.

- Acenta giderleri

 Maliyete Dahil Olmayanlar :

- İlk gün Sabah Kahvaltısı

- Öğle kumanyaları,

- 1 adet Rafting Turu ( Tahmini 80 - 100  TL )

- Tüm kişisel harcamalar.

Faaliyet sorumlusu: Erol GEYGEL : 0545 658 48 73   

NOT : Bu etkinliği Tursab A acenta gurubu, 8273A sicil numaralı GLEE Turizm ile organize etmekteyiz

Yanınızda müze kartlarınızı getiriniz. BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.