TRANS MYSIA YOLU ( 40 KM)

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 29.08.2020 Cumartesi - 30.08.2020 Pazar
 • Etkinlik süresi 2 Gün
 • Etkinlik Türü : TRANS DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 40 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 2898
  Katıldığı etkinlik 191
  Yürüyüş mesafesi 2895 km
  Düzenlediği etkinlik 153
 • İletişime geç
EROL GEYGEL SORUMLULUĞUNDA

TRANS MYSIA YOLU (40 KM)
29 - 30 AĞUSTOS 2020

İÇERİK                           : Kamp ve Doğa Yürüyüşü
FAALİYET SÜRESİ        : 1 Gece 2 Gün
ETKİNLİK BÖLGESİ       : Bursa
ETKİNLİK SORUMLUSU: Erol GEYGEL
ETKİNLİK MALİYETİ     : 280 TL
EŞLER VE ÇOCUKLARI. : 220 TL

PARKURLAR 
1. GÜN : Dağ Yenice Göleti - Doğancı Sırtı - Güngören  : 21 km
2. GÜN : Güngören - Maksempınar - Akçalar : 19 km

MYSİA YOLU : Mysia Yolları parkurları, barındırdığı kırsal ve sivil mimari örnekleri ve kültürel değerler ile öne çıkıyor. Mysia Yolları, doğuda Misi'den başlayarak güneyde Orhaneli ilçesinin dağlık kesimine, batıda Uluabat Gölü ve ova köylerine, kuzeyde Marmara Denizi'ne kadar uzanıyor. Sessiz ve terk edilmiş görüntüsü veren köylerden geçerken veya misafirperver yöre insanıyla sohbet ederken Bursa'nın coğrafyası, doğası, tarihî ve kültürü ile Anadolu'nun bir minyatürü olduğunu fark edeceksiniz.

MYSİA YOLU ROTASI


1. GÜN : TRANS MYSIA YOLU: Dağ Yenice Göleti - Doğancı Sırtı - Güngören  : 21 km  Dağ Yenice Göletine aracımızla varıyoruz.  En yüksek noktası 860  metredeki Gölcük Tepe olan Trans Mysia 2 etabı, yayla evleri ve ormanlık  alandan geçerek Kadriye Mahallesi'ne iniyor. Yer yer  çalılıklar ve meşelikler içinden geçen orman içi patikalardan oluşuyor. Daha sonra Güngören köyüne ulaşıyoruz. Köyü yukarıdan görebilen bir  tepenin ardındaki Güngören Göletine kamp kuruyoruz.


2. GÜN : TRANS MYSIA YOLU : Güngören - Maksempınar - Akçalar : 19 km  Kahvaltımızı yapıp kamp malzemelerini araca yükledikten sonra parkurumuza başlıyoruz. Yemyeşil bir doku içinde nefis bir parkurda genellikle alçalarak Maksem pınarı mahallesine kadar çok güzel bir yürüyüş yaptıktan sonra 30 m rakımdaki Akçalar Köyüne ulaşıyoruz. Akçalar ve Hasanağa Mahalleleri ile Uluabat Gölü ve Gölyazı Mahallesi bize muhteşem manzaralar sunacak. Burada aracımıza binip  Son olarak Gölyazı'ya ulaşıp yaklaşık 2 günde 40 km parkurumuzu tamamlamış oluyoruz.


 

 KAMPTREK gezgin ruhuyla hareket eden bir gruptur. Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder. Faaliyetlerimize katıldığınız taktirde konfor beklentinizin olmaması , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Tüm katılımcı arkadaşlar etkinliklerimize katıldıklarında bu kuralları kabul etmiş olurlar.

YİYECEK -İÇECEK DURUMU
* 2 Günlük kahvaltı.
* 1 Günlük akşam yemeği.
* Ara öğünler için atıştırmalık.
MALZEMELER (Yedekler Araçta Taşınacak)
. Çadır - Mat - Uyku Tulumu
. 20 - 30 litrelik sırt çantası
. Bileği saran yürüyüş botu.
. Kamp Sandalyesi
. Varsa yağmur , çamur ve dikenlerden koruyan TOZLUK
. Baton ( Yürüyüşlerde ayaklardaki yükü azaltır.)
. Yağmurluk ve panço (mevsim uygunsa )
. Çabuk kuruyan malzemelerden yapılmış kıyafetler.
. Kafa feneri , düdük ve yedek kıyafetler.
. Varsa küçük ilk yardım çantası -  ilaçlarınız.
ÖNEMLİ NOTLAR : 
* Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir. 
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 
* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.
* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. 
ETKİNLİK SORUMLUSU : 
Erol GEYGEL : 0545 658 4873

ETKİNLİK MALİYETİ :
Pandemi kurallarına göre tek koltukta seyahat : 280 TL
Kovid Genelgesine göre Soyadı tutan evliler ve çocukları
yan yana oturmak suretiyel kişi başı ücret : 220 TL
* Maliyete dahil hizmetler : Sigorta , yol , Acenta Gid. ve rehberlik

ETKİNLİKLERİMİZDE PANDEMİ KURALLARI

1- Araçlardaki yolcu kapasitesinin azaltılması ve sosyal mesafeye dikkat edilerek yolcuların mesafeli oturma düzeninin kurulması için kapasitenin %50'si kadar  yolcu olacak. (32 lik araçlarımızda 16 katılımcı 28 lik araçlarımızda 14 katılımcı 20 lik araçlarımızda 10 katılımcı alınacaktır. )
2- Araçta bulunan şoför ve tüm yolcular maske takacak ve tek oturacak. 
3- Araçlarda en az %60 oranında alkol içeren el dezenfektanı yerleştirilerek biniş ve inişlerde kullanımını sağlanacaktır.
4- Araçlara binilirken ateş ölçümü yapılacak. 38 derece üstü ateşi olanlar araca alınmayacak.
5- Yürüyüşlerde , kamplarda  ve  molalarda 1,5 m sosyal mesafe kuralını uygulanacak fakat maske takılmayacaktır.
6- Araçların düzenli olarak havalandırılması, her gün günde 2 defa temizlenmesi ve özellikle sık temas edilen alanların dezenfekte edilmesi sağlanacaktır. 
 Tüm katılımcılar yukarıdaki kuralları kabul ederek etkinliklerimize katılabilir.

SON İPTAL TARİHİ :24 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ 
ARAÇ DURAKLARI 
06:30 Yenibosna
06:35 İncirli DOĞTAŞ
06:40 Cevizlibağ
06:45 Mecidiyeköy YapıKredi
07:00 Kadıköy 
07:05 E-5 Göztepe
07:10 E-5 Kozyatağı Carrefour
07:15 E-5 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe
07:25 E-5 Kartal
Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz... BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.