Turistik Doğu Ekspresi ile Kars - Erzurum

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 21.12.2022 Çarşamba - 25.12.2022 Pazar
 • Etkinlik süresi 5 Gün
 • Etkinlik Türü : KÜLTÜR TURU
 • Mesafe KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1935
  Katıldığı etkinlik 200
  Yürüyüş mesafesi 2509 km
  Düzenlediği etkinlik 175
 • İletişime geç
Gidiş Tren Dönüş Uçaklı

Turistik Doğu Ekspresi ile Kars - Erzurum 
21-25 Aralık 2022
Gidiş trenli - Dönüş Uçaklı

İÇERİK : Kültür Gezisi 

YÜRÜYÜŞ LİDERİ : Sait YİĞİT

TEL : 0532 335 49 84

FAALİYET SÜRESİ : 4:Gece 5 Gün

KATILIM BEDELİ :  7300 TL 

MALİYET E DAHİL OLANLAR:  

İstanbul - Ankara YHT Bileti
Ankara - Kars Turistik Doğu Ekspresi Bileti (2 Kişilik Yataklı Odalarda)
Erzurum - İstanbul uçak bileti
Kale Hotel'de kahvaltı dahil 3 gece konaklama
Kale Hotel'de (3.gün) 1 akşam yemeği
Profesyonel rehberlik hizmeti
Tüm ulaşım araçları
Programda belirtilen tüm çevre gezileri
Zorunlu paket tur sorumluluk sigortası
1.GÜN: İSTANBUL - ANKARA ( YHT ile ) - KARS (Turistik Doğu Ekspresi ile )

Sabah 06:10'da İstanbul Söğütlüçeşme Garından hareket edecek olan YHT ile Ankara yolculuğumuza başlamak için 05:45'te buluşuyoruz. Yaklaşık 4 saat 45 dakika sürecek yolculuk sonrasında 11:00 gibi Ankara'ya varıyoruz. Ankara Garında öğle yemeği için bir serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrasında ise 15:55'te hareket edecek olan  Doğu Ekspresi'nde vagonumuza geçerek kompartmanlarımıza yerleşiyoruz.  Trenimizin 15:55'te hareket etmesiyle Anadolu'yu baştan başa geçeceğimiz tahmini 32 - 33 saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeğimizi serbest olarak yemekli vagonda ya da kompartmanda yanımızda getirdiğimiz yiyecekler ile alıyoruz. Bu geceki konaklamamızı yataklı vagonda gerçekleştiriyoruz.2.GÜN: ANKARA - ERZURUM - KARS ( Doğu Ekspresi ile )

Doğu Ekspresi ile yaptığımız Kars yolculuğu bugün de tüm gün sürecek. Sabah , öğle ve akşam yemeklerimizi trenin yemekli vagonunda veya yanımızdaki yiyecekler ile kompartmanızda alacağız. Tren yolculuğumuz bol fotoğraf manzaraları eşliğinde çeşitli istasyonlarda kısa ve uzun molalar vererek geçecek. Tahmini olarak 16:30 gibi 
Erzurum'da olacağız ve burada trenin 3 saatlik bir beklemesi olacak. Dileyen misafirlerimiz  trenden ayrılıp yürüyerek veya minibüs ya da taksi ile Erzurum'un meşhur  Cağ Kebabını yemek için restauranta gidip dönebilirler. Trenimiz 19:30'da yeniden hareket edecektir. TCDD'nin deklare etmiş olduğu programa göre 23:45'te Kars'a varıyoruz.  Bir rötar olmadığını düşünerek 23.45'te Kars'a varışımızın ardından bizi bekleyen aracımız ve rehberimizle buluşarak konaklama için Kars merkezde yer alan Kale Hotel'e  geçiyoruz.


3. GÜN: KARS 

Tren yolculuğumuz sonrasında otele giriş saatimizin geç olması sebebiyle dinlebilmek için bugün için otelden çıkış saatimizi biraz ileri alarak 10:00 olarak belirliyoruz. Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk önce Kars merkezi keşfetmeye başlıyoruz. Sırasıyla Oniki Havari kilisesi, Taş köprü, Cuma ve Mazlum Hamamları, Hasan Harakani Külliyesi, Rus döneminin taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye Binası, Eski Vali Konağı, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Aleksander Nevski Katedrali göreceğimiz yapıları oluşturuluyor. Kars merkezdeki gezeceğimiz noktaları tamamladıktan sonra 2017 yılında açılmış olan modern müzeciliğin başarılı örneklerinde Kanlı Tabya Kafkas Cephesi Harp Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimizin ardından ise peynir alışverişinin yapılması için bir serbest zaman veriyoruz. bilgi alıyoruz. Ardından konaklama yaptığımız otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.4. GÜN: KARS - ANİ ANTİK KENTİ - ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımızla Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan, Zerdüştlerin Ateş tapınağından, Hristiyan mimarisinin süsleme örneklerinden ve sekizgen minareli İslam eserlerinden oluşan bir sanat tarihi şölenine tanık olacağımız Ani Antik Kentine gidiyoruz. Yaklaşık 45 dk'lık yolculuk sonrasına Ani'ye varıyoruz. Ani'de sırasıyla Menucehr Camii, Enu Muammeral Camii (Boz Minare), Surp Pirgiç Kilisesi (Kurtarıcı Kilisesi), Tigran Honents Kilisesi, Abukhamrent Gregor Kilisesi göreceğimiz yapıları oluşturuyor. Ani gezimizi tamamladıktan sonra rotamızı Çıldır Gölü'ne çeviriyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuk sonrasında Çıldır Gölü'ne varıyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğinde bölgeye özel Sarı Balığın tadına bakıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından ise kendimiziş  Çıldır Gölü'ne görselliğine bırakıyoruz.  Müsaitse Göl üzerinde atlı kızaklar ile tur yapabiliriz.  Kar motorlarına binebiliriz. Atlara binebiliriz. Buz tutmuş gölde uzun yürüyüşler yapabiliriz. Yani çıldır Gölü'nün keyifini doyasıya çıkartabiliriz. Çıldır Gölü gezimizi tamamladıktan sonra Kars'ta konaklama yaptığımız otelimize dönüyoruz. Hotelde kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimizle Kars kültürünün önemli öğelerinden olan Kafkas Halk Dansları gösterisi eşliğinde yöresel lezzetler eşliğinde akşam yemeğimizi alacağımız şehrin en özel mekanlarından olan Kazevi Resturant'ta geçiyoruz.

5.GÜN: KARS - SARIKAMIŞ - İSTANBUL 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Sarıkamış'a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 45 dk. sürecek yolculuk sonrasında Sarıkamış'a ulaşıyoruz. Sarıkamış'ta ilk önce Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyoruz sonrasında ise Katerina Av köşkünü ziyaret ederek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Buradan da Sarıkamış kayak pistlerinin olduğu bölgeye geçiyoruz. Misafirlerimize telesiyej ile pistlerinin üzerinden bir tur atarak manzaranın keyfini çıkartmalarını şiddetle öneriyoruz. Karlar üzerinde sahlep veya kahvelerimizi içtikten ve kar yürüyüşlerimizi yaptıktan sonra Erzurum'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Erzurum'a varışımızla birlikte sırasıyla Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii'yi ziyaret ediyoruz. Ardından ise tarihi Erzurum Evleri'ni gezip bu tarihi dokuda çay ve kahve molası veriyoruz. Erzurum Evleri sonrasında ise son noktamız olan Erzurum'un meşhur oltu taşından yapılma takı ürünlerini alabileceğimiz Taş Han'ı ziyaret ederek  programımızı tamamlıyoruz. İstanbul dönüşümüz için havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Pegasus'un PC2553 sayılı 20:20'de hareket edecek olan uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.


Etkinlik Fiyatına Dahil Olan Hizmetler
İstanbul - Ankara YHT Bileti
Ankara - Kars Turistik Doğu Ekspresi Bileti (2 Kişilik Yataklı Odalarda)
Erzurum - İstanbul uçak bileti
Kale Hotel'de kahvaltı dahil 3 gece konaklama
Kale Hotel'de üçüncü gün akşam yemeği
Profesyonel rehberlik hizmeti
Tüm ulaşım araçları
Programda belirtilen tüm çevre gezileri
Zorunlu paket tur sorumluluk sigortası


Etkinlik Fiyatına Dahil Olmayanlar
Faiyata dahil olanlar dışındaki tüm yemekler
4. gün akşam yemeği Kafkas Halk Dansları Gösterisi eşliğinde Kazevi Restaurant'ta yöresel lezzetlerden oluşan menü eşliğinde alınacaktır. (Extra)
Öğle yemekleri ve akşam yemeklerinde alınacak ekstra yiyecek ve içecekler
Çıldır gölünde atlı kızak turu, kar motoru turu vb. etkinlikler
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Tüm kişisel harcamalar
ETKİNLİK FİYATI:
2 kişilik oda (kişi başı): 7300.-TL BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.