Turistik Doğu Ekspresi ile Kars - Erzurum

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 1.03.2023 Çarşamba - 5.03.2023 Pazar
 • Etkinlik süresi 5 Gün
 • Etkinlik Türü : KÜLTÜR TURU
 • Mesafe 0 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1935
  Katıldığı etkinlik 200
  Yürüyüş mesafesi 2509 km
  Düzenlediği etkinlik 175
 • İletişime geç
GİDİŞ UÇAKLA - DÖNÜŞ TRENLE

Turistik Doğu Ekspresi ile Kars - Erzurum 
1-5 Mart 2023 (4 Gece 5 Gün)
Gidiş Uçakla - Dönüş Trenle

İÇERİK : Kültür Gezisi 

YÜRÜYÜŞ LİDERİ : Sait YİĞİT

TEL : 0532 335 49 84

FAALİYET SÜRESİ : 4:Gece 5 Gün

KATILIM BEDELİ :  KİŞİ BAŞI 7300 TL  (2 kişilik yataklı vagon ve 2 kişilik Otel odası Konaklamalı)

ÖDEME SEÇENEKLERİ:

1.  SEÇENEK Rezervasyon anında 2500 TL EFT kalanı Etkinlikten 10 gün önce EFT

2. SEÇENEK Rezervasyon anında tamamına peşin fiyatına 4 taksit kart çekimi

MALİYET E DAHİL OLANLAR: 

Turistik Doğu Ekspresi yataklı tren bileti

Ankara - İstanbul yüksek hızlı tren bileti

İstanbul - Erzurum uçak bileti

2 akşam Kale Otel konaklama - Kars merkez

1 akşam yemeği - Kale Otel

Otelde 2 sabah açık büfe kahvaltı

Profesyonel rehberlik hizmetleri

Tüm ulaşım araçları

Programda belirtilen tüm çevre gezileri

Zorunlu paket tur sorumluluk sigortası


KONTENJAN 20 KİŞİ İLE SINIRLIDIR. ETKİNLİĞE SİTE ÜZERİNDEN KATILMIŞ OLMANIZ REZERVASYONU KESİNLEŞTİRMEZ.  REZARVASYON KESİNLEŞTİRMEK İÇİN ETKİNLİK SORUMLUSU İLE İLETİŞİME GEÇİP ÖN ÖDEMENİZİ YADA KART ÇEKİMİNİZİ YAPTIRMANIZ GEREKİRPROGRAM 
1.GÜN: İSTANBUL - ERZURUM - KARS 
Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Pegasus 07:25'de hareket edecek olan Erzurum uçağı ile yolculuğumuza başlamak için en geç 06:00'de havaalanında buluşuyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrası 09:30'da Erzurum'a varıyoruz. Aracımızla ve rehberimizle buluştuktan sonra Erzurum'da sırasıyla Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii'yi ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeği için meşhur Cağ Kebabı'nın tadına bakacağımız restaurant geçiyoruz. Öğle yemeği sonrasında tarihi Erzurum Evleri'ni gezip bu tarihi dokuda çay ve kahve molası veriyoruz. Erzurum programımızı tamamlayarak ve Sarıkamış'a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrasında Sarıkamış'a varıyoruz. Sarıkamış'ta ilk önce Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise Katerina Av Köşkü'nü ziyaret ederek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Buradan da Sarıkamış kayak pistlerinin olduğu bölgeye geçiyoruz. İsteyen misafirlerimiz telesiyej ile pistlerinin üzerinden bir tur atarak manzaranın keyfini çıkartabilirler. Sarıkamış ziyaretimiz ardından Kars'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 45 dk. sürecek yolculuk sonrasında Kars'a varıyor ve otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 
2.GÜN: ANİ ANTİK KENTİ - ÇILDIR GÖLÜ  
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımızla Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan, Zerdüştlerin Ateş Gecesi'nden, Hristiyan mimarisinin süsleme örneklerinden ve sekizgen minareli İslam eserlerinden oluşan bir sanat tarihi şölenine tanık olacağımız Ani Antik Kenti ile turumuza başlıyoruz. Menucehr Camii, Enu Muammeral Camii (Boz Minare), Surp Pirgiç Kilisesi (Kurtarıcı Kilisesi), Tigran Honents Kilisesi, Abukhamrent Gregor Kilisesi göreceğimiz yapıları oluşturuyor. Ardından Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Göl kenarında öğle yemeği molası verdikten sonra buz tutmuş olan gölde hava şartları müsait olursa, arzu eden misafirlerimizle göl üzerinde kızakla kısa bir tur yapıyoruz, buzu kırarak balık avlayan balıkçıları izleyip fotoğraflarını çekiyoruz. Çıldır gölü gezimizin sonrasında ise yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrasında Kars merkeze geliyor. Burada peynir ve bal alışverişlerimizi yaptıktan sonra otelimize geçiyoruz. Hotelde kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimizle Kars kültürünün önemli öğelerinden olan Kafkas Halk Dansları gösterisi eşliğinde yöresel lezzetler eşliğinde akşam yemeğimizi alacağımız şehrin en özel mekanlarından olan Kazevi Restoran'a geçiyoruz.

3.GÜN: KARS - TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE SEYAHAT 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından Kars merkezi keşfetmeye başlıyoruz. Sırasıyla Oniki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Cuma ve Mazlum Hamamları, Hasan Harakani Külliyesi, Rus döneminin taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye Binası, Eski Vali Konağı, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Aleksander Nevski Katedrali göreceğimiz yapıları oluşturuluyor. 
Kars merkezdeki gezeceğimiz noktaları tamamladıktan sonra 2017 yılında açılmış olan modern müzeciliğin başarılı örneklerinde Kanlı Tabya Kafkas Cephesi Harp Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Müzenin ardından ise peynir alışverişinin yapılması için bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Kars Garı'na geçiyoruz. Saat 22:20'de hareket edecek olan Turistik Doğu Ekspresi'nde vagonumuza geçerek kompartımanlarımıza yerleşiyoruz. Trenimizin hareket etmesiyle Anadolu'yu baştan başa geçeceğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeğimizi serbest olarak yemekli vagonda ya da kompartımanda yanımızda getirdiğimiz yiyecekler ile alıyoruz. Konaklama yataklı vagonda odalarımızda.

4.GÜN: TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE YOLCULUK
Turistik Doğu Ekspresi ile yaptığımız Ankara yolculuğu bugün de tüm gün sürecek. Sabah, öğle ve akşam yemeklerimizi trenin yemekli vagonunda veya yanımızdaki yiyecekler ile kompartımanımızda alacağız. Tren yolculuğumuz bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam ederken saat 08:43 - 11:43 İliç durağı, saat 12:46 - 15:46 Divriği durağı, saat 18:23 - 22:13 Sivas duraklarında duracaktır. Konaklama yataklı vagonda odalarımızda.

5.GÜN: ANKARA - İSTANBUL 
Sabah saat 08:59'da Ankara'ya varacağız. Ankara Garı'ndan saat 10:50'de hareket edecek olan İstanbul YHT trenine yerleşeceğiz. 4 saat 15 dakika sürecek tren yolculuğumuzdan sonra saat 15:05'de İstanbul'a vararak yolculuğumuzu tamamlamış olacağız.
Yeni gezilerde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

FİYAT KİŞİ BAŞI 7300.TL (2 kişilik yataklı vagon ve 2 kişilik Otel odası Konaklamalı)
FİYATA DAHİL OLANLAR
Turistik Doğu Ekspresi yataklı tren bileti
Ankara - İstanbul yüksek hızlı tren bileti
İstanbul - Erzurum Pegasus uçak bileti
2 akşam Kale Otel konaklama - Kars merkez
1 akşam yemeği - Kale Otel
Otelde 2 sabah açık büfe kahvaltı
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Tüm ulaşım araçları
Programda belirtilen tüm çevre gezileri
Zorunlu paket tur sorumluluk sigortası


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.