ISAURİA YOLU (VIA SEBASTE - TUZ YOLU) YÜRÜYÜŞÜ (ÜCRETSİZ)

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 19.05.2022 Perşembe - 22.05.2022 Pazar
 • Etkinlik süresi 4 Gün
 • Etkinlik Türü : ORTA ZOR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 60 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sencer Selman
 • Puanı 1785
  Katıldığı etkinlik 178
  Yürüyüş mesafesi 2183 km
  Düzenlediği etkinlik 24
 • İletişime geç
SENCER SELMAN SORUMLULUĞUNDA

ISAURİA YOLU (VIA SEBASTE - TUZ YOLU) YÜRÜYÜŞÜ
19-22 MAYIS 2022
 Konya Büyükşehir Belediyesi desteğinde yapılacaktır. 

BU YÜRÜYÜŞ MAĞMA DERGİSİ Tarafından VİA SEBASTE'YE SADAKAT ADI İLE DESTEKLENMEKTEDİR. 

TARİH : 19/20/21/22 Mayıs 2022 
BULUŞMA YERİ: Konya Otogarı (Uçakla gelenler için bir servis de havaalanına göndereceğiz. Ankara ve İstanbul'dan katılanlar, hızlı trenle gelebilirler. 
BULUŞMA SAATİ: 08.30
ETKİNLİK SORUMLUSU: Sencer SELMAN  -  0535 767 61 67
ÜCRET:   Ücretsizdir. Yürüyüş başlangıcına gidiş ve yürüyüş bitiminde dönüş, kamp malzemelerimizi taşıyacak arac, baf ve tişört basımı Konya Büyükşehir Belediyesi destekleri ile sağlanacaktır. Kahvaltı ve öğle kumanyaları da sağlanacaktır. Kalabalık olacağı düşünülerek akşam yemeğini herkes kendisi halledecektir.     

                   

1. gün dışında kamp yerlerinde elektrik olmayacaktır.
Kamp yükünü araçlar taşıyacaktır. Bu nedenle kamp yükünüz için büyük sırt çantanız, yürüyüş için küçük sırt çantanız olmalı. Büyük çantanızı aracımız her gün kamp yerine ulaştıracaktır. Herkesin bir tane büyük çanta ile gelmesi zorunludur. Büyük çanta dağcı çantası olmalıdır. Valiz ile gelmeyiniz. Birden fazla çanta kabul edilmeyecektir. Aksi halde kaybolmaların önüne geçemeyiz. Yanınızda küçük yürüyüş çantasında olmak kaydıyla 2-2.5 litrelik su kabı olmalı. Bunun dışında su almayınız. Her yer çeşme çünkü.
Toplamda 11 gün yürünebilecek rotanın ilk 4 günlük bölümünü yürüyeceğiz. Son iki gün taş döşeli yolları göreceğiz. İleriki tarihlerde yolun geri kalan bölümlerini de aynı biçimde Konya Büyükşehir Belediyesi desteğinde yürüyeceğiz. 
Grubun durumuna göre kılavuzlar değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bunu bütün katılımcılar otomatik olarak kabul etmiş sayılır.
Etkinlik sorumlularına lütfen hızlanalım, yavaşlayalım gibi ikazlarında bulunmayınız.
Daha önce keşif için bazı bölümlerini yürüdüğümüz yollar olgunluğa ulaştırılmıştır. Dağcı ve yürüyüşçü olmak kaydıyla herkes katılabilir. Yolun zor bölümleri vardır. Fazla kilolu, kentlerde bile yürürken zorlananlar gelmemelidir. Kulüplerle veya gruplarla sürekli olarak yürüyenler katılabilir. 
Katılımcılara 65 TL değerindeki Isauria Yolu adlı bu yolun kitabının da armağan edilmesi planlar içindedir.


Katılımcıların bulundurması gereken malzemeler:
Çadır - mat- tulum
Çatal - kaşık - bıçak - tabak
Akşam yemeği için malzeme, kartuş, ocak, yiyecek vs.
Yağmurluk
Alın lambası
Çift baton
Yürüyüş için küçük sırt çantası
Kamp yüklerinin içinde olduğu büyük sırt çantası
Ayak bileklerini saran yürüyüş botu
Varsa, kullandığınız ilaçlar
Güneş kremi
Geniş çeperli şapka
İlk yardım çantası
Uzun kollu termal tişört
Akşam serinliği için hafif bir mont
Yolda su sorunu yoktur. Yanınızda 2 litrelik su kabı olması yeterli.


1. GÜN: (19 Mayıs Perşembe) (13 km) Konya otogarında buluşma. Bozkır ilçesine hareket. Bozkır'ın girişinde araçlardan sırt çantalarımız ile inilecek ve 500 metre kadar kulüp flamaları ve bayraklarımız ile Bozkır'ın ana caddesinde yürüyüş yapılacak. Lütfen ülke bayraklarınızı, kendi vatandaşlarımız Türk bayraklarınızı, kulüp ve grup flamalarınızı küçük çantanızda bulundurunuz. Bozkır Atatürk anıtına kadar yürüyeceğiz. Burada saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı'mız okunacak ve  yürüyüş hakkında bilgilendirme yapılacak. Alışveriş için yarım saatlik serbest zaman verilecek. İlk gün güzel patikalarda geçecek olan yürüyüşümüz, Dere Kasabasında bitecek. Akşama köy içinde kamp yapacağız. Kamp yerinde bakkal, fırın, kahveler ve tuvaletler var. Bu günün rotasında taş döşeli yol yok. Derin bir vadiyi (Çarşamba Çayı vadisi) yükseklerden geçerek gören patikalardan ilerleyeceğiz. Yol boyunda Çat (Çağlayan) Köyü'nden geçeceğiz.

2. GÜN: (20 Mayıs Cuma) (19 km) Dereköy'den başlayıp ladin ormanları içinde 4 km yatay yürüyüp yine ladin ormanları içinde, Çarşamba Çayı'nın kenarında ve antik yollardan 8 km yokuş çıkacağız. Hedef Diklitaş Yaylası. 12 km yürümüş olacağız. Bu bölümde taş döşeli yolların kısacık bazı bölümlerini göreceğiz. Manzaralı güzel bir yoldur. Diklitaş Yaylası'ndan Dipsiz Göl'e geçeceğiz. (7 km) Dipsizgöl'de kamp. 

3. GÜN: (21 Mayıs Cumartesi) (22 km) Bugünkü yürüyüşün yarısı Konya yarısı Antalya sınırları içinde geçecek. Dipsizgöl, Sultan Muğarı Yaylası arasında 4 km'lik çok güzel döşeme yol kalıntılarında yürüyeceğiz. Burası derin bir kayalık vadidir. Sultan Muğarı Yaylası'ndan yükselerek 2200 rakımlı Güldağı'nı aşıp Boğazyurt Yaylası'na oradan Halkalıyazı Yaylası'na, oradan Kalkantaşı, Yenisu Yaylalarını geçip Kalandras'tan Akseki ilçesine bağlı Çimiköy'e ineceğiz. 

4. GÜN: (22 Mayıs Pazar) (14 km) Çimiköy, Hüsamettin, Belenalan, Sarıhacılar yürüyüşü. Bu yürüyüşün yüzde 90'ı taş döşeli yollarda geçecek. Buradan sonra araçlarla Konya otogarına dönüş. Akşam saat 12.00 de içinde olmak üzere Konya'dan dönüş biletlerinizi alabilirsiniz.  BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.