Ücretsiz Anadolu Kavağı ve Yoros Kalesi

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 23.09.2020 Çarşamba
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KÜLTÜR TURU
 • Mesafe 6 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sencer Selman
 • Puanı 1785
  Katıldığı etkinlik 178
  Yürüyüş mesafesi 2183 km
  Düzenlediği etkinlik 24
 • İletişime geç
ÜCRETSİZ ETKİNLİK..

ANADOLU KAVAĞI - YOROS KALESİ

Etkinlik Türü:     KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 
Etkinlik Tarihi:  23.09.2020 Çarşamba 
Etkinlik Süresi:  GÜNÜBİRLİK
Faaliyet Sorumlusu: SENCER SELMAN 

VAPUR KALKIŞ SAATLERİ  :

Eminönü 11. 00

Üsküdar 11. 15

11:00 da Üsküdar da buluşup yaklaşık bir buçuk saat Boğaz Hattı ile Anadolu Kavağına ulaşıyoruz.  Burada vereceğimiz mola sonrası   Yoros Kalesine çıkacağız. Fotoğraf molası sonrası manzaranın tadını çıkaracağız. Daha sonra tekrar Anadolu Kavağına inip gezdikten sonra yemek molası verip dönüş için vapura bineceğiz. 


ANADOLU KAVAĞI

Anadolu Kavağı'na gelen ziyaretçiler daha çok tertemiz deniz havasını solumak ve birbirinden lezzetli balık çeşitlerinden tatmak için geliyor. Buraya şirin bir hava katan küçük meydanında dolaşabilir, boğaz manzarasına karşı sıcacık çayınızı yudumlayabilirsiniz. Buraya kadar gelmişken Yoros Kalesi'ni görmenizi tavsiye edebiliriz.

YOROS KALESİ

Sahil kıyısından üst bölümlere doğru tırmandıktan sonra kaleye ulaşabilirsiniz. Oldukça güzel bir manzaraya sahip olan kalenin çevresinde bol bol resim çekerek sevdiklerinizle bu keyifli anlarınızı paylaşabilirsiniz. 800 yıllık bir geçmişi olan Yoros Kalesi önemli tarihi mekanlardan birisidir. Zamanında Roma, Bizans ve Osmanlı Devleti'nin Karadeniz'e bağlanan kapısı olan kalenin çevresinde arkeolojik çalışmalar devam etmektedir. Yoros Kalesi, İstanbul'un Kültürel Miraslar Listesi'ne de girmeyi başarmıştır.
Yoros Kalesi İstanbul Boğazı'nın Karadeniz tarafındadır, Anadolu yakasında bulunan en geniş tepenin zirvesindeki kaledir. Bu halk arasında Yoros Kalesi veya daha yaygın olarak Ceneviz Kalesi olarak ta bilinir. Boğaz'ın girişini kontrol etmek için yapılan eski bir yapıdır. Doğu Romalılar zamanından kaldığına inanılan kalenin kapladığı alan İstanbul çevresindeki diğer bütün kalelerin kapladığı alandan çok daha büyüktür. Sarıyer'in tam karşı kıyısında bulunan kale sunduğu muhteşem Karadeniz ve Boğaz manzarasıyla gelen ziyaretçilerine büyülü dakikalar yaşatıyor.

unutmayın.


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.