ÜCRETSİZ KINALIADA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (SALI)

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 15.12.2020 Salı
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 8 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sencer Selman
 • Puanı 1785
  Katıldığı etkinlik 178
  Yürüyüş mesafesi 2183 km
  Düzenlediği etkinlik 24
 • İletişime geç
SENCER SELMAN SORUMLULUĞUNDA

ÜCRETSİZ KINALIADA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

15 ARALIK 2020 SALI


KINALIADA : Kınalıada, Prens Adaları diye bilinen ada topluluğunun meskûn olanlarının içinde İstanbul'a en yakın ada. Adalar ilçesinin beş mahallesinden biridir. Takımadanın dördüncü büyük üyesi olan Kınalıada üzerindeki tek muhtarlık olan Kınalıada mahallesinin sınırları, adanın sınırları ile aynıdır

PANDEMİ KURALLARI
* Yürüyüş öncesi herkes maskeli olacak. 
* Yürüyüş esnasında sosyal mesafeye uygun hareket edilecek.
* Yiyecek ve içecek paylaşımı yapılmayacak.

Bu Salı Kınalıada'da kolay yürüyüşümüz var. Yaklaşık 8-10 km keyif yürüyüşü. Bol bol fotoğraf çekeceğiz.  Programımız saat 12'de Su ürünleri Kooperatifinin önünde buluşarak saat 12:30 da yürüyüşümüz. başlıyor . Adanın en yüksek tepesine çıkıp buradaki manastırı geziyoruz.  Kınalıada İstanbul adaları içindeki en küçük adalardan biridir. Kınalıada ismi, üzeri makilerle kaplı olduğu dönemlerde uzaktan kızıla çalan bir renge büründüğü için bu adı almıştır. Çınar tepesi, teşvikiye tepesi ve Manastır Tepesi olmak üzere 3 tepe bulunmaktadır.
    

Herkes kahvaltısını yapmış olacağından, öğle yemeğimizi piknik şeklinde yanımızda getirdiklerimizle yapacağız.
Not: Hava durumuna göre giyinelim. En az 1 litre su ve yiyeceğiniz yanınızda olmalı. Herkes ilk yardım malzemelerini yanında bulundurmakla sorumludur. (sargı bezi, yara bandı vs.)  
 ŞEHİR HATLARI :     KABATAŞ: 09:00    KADİKÖY : 09:20
https://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/ic-hatlar/adalar-hatlari/adalarkabatas-817
 TURYOL :     EMİNÖNÜ : 10:40    KADİKÖY : 11:05
FAALİYET SORUMLUSU : Sencer Selman 05357676167

KINALIADA PARKURU BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.