ULUDAĞ'DA KAR YÜRÜYÜŞÜ ve KAYAK

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 28.12.2019 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KAR YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 10 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sait YİĞİT
 • Puanı 1935
  Katıldığı etkinlik 201
  Yürüyüş mesafesi 2509 km
  Düzenlediği etkinlik 176
 • İletişime geç
SAİT YİĞİT ve EROL GEYGEL SORUMLULUĞUNDA KAR YÜRÜYÜŞÜ

ULUDAĞ'DA KAR YÜRÜYÜŞÜ VE KAYAK

(28 Aralık 2019 Cumartesi )
KOLAY VE ZOR YÜRÜYÜŞ PARKURU SEÇENEKLİ 

          28 Aralık 2019 cumartesi sabahı saat 06.30'da Yenibosna durağından katılımcılarımızı alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yürüyüşümüze teleferiğin en son ulaştığı nokta olan Sarıalandan başlıyoruz. Buradan yürüyüşümüzü bakacak mevkisine doğru gerçekleştiriyoruz.   Bakacak Uludağ'ın en çok ziyaretçi alan bölgelerinden biridir. Muhteşem görünümüyle başınızı döndürecek adeta bir doğa harikasınaşahit olmaya hazırlıklı olun. Bu bölgeye gelene kadar çeşitli güzelliklerde yol boyunca sizlere eşlik edecek. Yerden 1800 metre yukarıda olan Bakacak yükseklik korkusu olanlar için başta tüyler ürpertici olsa da bu durumun üstesinden geldikten sonra kendinizi doğanın güzelliğine bırakacağız. Rüzgarın sesini dinleyeceğiz, bulutların içerisinden geçeceğiz.  Tüm güzellikleri sessizlik içinde en ince ayrıntısına kadar izleme şansı yakalayacağız.

KOLAY PARKUR : 6 KM (Sait YİĞİT Sorumluluğunda )
ORTA ZOR PARKUR : 10 - 12 KM (Erol GEYGEL Sor.)

Uludağ, Bursa ili sınırları içinde, 2.543 m yüksekliği ile Türkiye'nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ. Uludağ; Marmara Bölgesinin en yüksek dağıdır. Kuzeybatı-güneydoğu doğrultusunda uzanan Uludağ'ın uzunluğu 40 km'yi bulur. Genişliği ise 15-20 km'dir


Bakacak Seyir Terası Uludağ'ın zirvesi olarak nitelendirilen ve en uç nokta olarak bilinen Bakacak seyir terasından tüm şehri tepeden izlemek mümkün oluyor. Yalnızca Bursa değil Marmara Denizi ve Uluabat göl manzarası da seyredilebilmektedir.  Bakacak seyir tepesine yapılan demir bir platform sayesinde buranın güzelliğine şahit olmak artık daha güvenli. Tertemiz bir hava eşliğinde muhteşem bir manzaraya şahitlik etmek isteyenler için unutulmaz bir görüntü olacaktır. Şehre gündüz saatlerinde tepeden görmenin verdiği haz bambaşka. Bursa sizi hiç bu kadar büyüleyemeyecek ve Bursa'yı başka yerden hiç bu kadar net göremeyeceksiniz. 


Kahvaltı:  Herkes yanında getirdiği kahvaltılık malzemelerle feribotta yapacağız.
Öğlen Yemeği: Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş tercih edilmeli.
Akşam Yemeği: Duruma göre birlikte değerlendiririz...
Malzemeler:  Bileği saran su geçirmez bot tozluk. Su geçirmez giysiler. Sırt çantanızda; yedekleriniz varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı. Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden.
NOT :  *  Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.
          *   Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.    
          * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   
          * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 
          * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur.                  
          * Parkurumuzun bir kısmı keşif  etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.  
Faaliyet Sorumluları: 
EROL GEYGEL 0545 658 4873
Sait YİĞİT 0532 335 4984
Etkinlik Ücreti : 120  TL
(YOL - REHBERLİK - ACENTA ÜCRETİ )
Araç Durakları 
6.30 Yenibosna
6.35 İncirli Alfemo
6.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
6.55 Yıldız Sait Çiftçi
7.05 Kadıköy Evlendirme
7.10 E-5 Göztepe
7.15 E-5 Kozyatağı
       E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
      Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.