KURTKÖY-BEŞPINARLAR-GÜNEYKÖY(YALOVA)

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 29.05.2022 Pazar
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ORTA ZOR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 14 KM
 • Katılımcı Sayısı 16 kişi / Kalan :4 kişi
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Sercan KARAKAŞ
 • Puanı 404
  Katıldığı etkinlik 38
  Yürüyüş mesafesi 417 km
  Düzenlediği etkinlik 26
 • İletişime geç
YÜRÜYÜŞ SONRASI ENFES HİNKAL MANTISI
KURTKÖY - GÜNEYKÖY (YALOVA)
29 Mayıs Pazar


PARKUR BİLGİSİ:

Türkiye' nin tarihte yetiştirdiği farklı yüzyıllarda yaşamış sûfî, şâir, âlim ve ait mekanları yeniden canlandırmak, kültür ve inanç turizmi açısından farkındalık oluşturmak ve geçmişte sahip olduğumuz manevî değerlerimizi ve kültürel hazine zenginliğimizi gün yüzüne çıkarmak amacıyla tasarlanan Sufi Yolu İstanbul'dan başlayarak Konya'ya kadar Doğa yürüyüşcülerine, bisiklet ve kültür severlere unutamayacakları bir macera sunmaktadır. Osmanlı döneminde Hac yolunun bir parçası olan bu güzergah uluslararası teamüllere uygun olarak Grande Randonne tarzı işaretlenerek, yürüyüş ayrıntılarını içeren Türkçe ve İngilizce rehber kitap hazırlanmış, GPS verileri ve ayrıntılı haritası oluşturulmuştur. Yürüyüş Yolu'nun toplam uzunluğu yaklaşık 801 km'dir. Sufi Yolu Yürüyüş Yolu projesi, bölgeye 2014 yılından itibaren yapılan yürüyüş etkinlikleri sonucunda uluslararası bir ekip tarafından oluşturulmuştur. Yalova İli Kurtköy Köyünden Sufi Yolu yürüyüşümüze başlayacağız.  Güneyköy'de bitireceğiz. 


KAHVALTI: Feribotta yanımızda getirdiklerimizle. 

ÖĞLE YEMEĞİ: Yanımızda getirdiğimiz kumanyaları yiyoruz. 

AKŞAM YEMEĞİ: Dağıstan Köyü olan Güneyköy' de yöreye özgü Hınkal mantı yemek isteyen grup üyelerimizin isim yazdırmaları halinde önceden haber verilecek ve mantı yiyebilecekler..

Etkinlik Maaliyeti: 220 TL

Güneyköy Hınkal Mantısı: 40 Tl

Faaliyet Sorumlusu: Sercan KARAKAŞ   Sencer SELMAN

Telefon: 0 506 972 56 14  

ETKİNLİĞE YAZILIP, SON İPTAL TARİHİNDEN SONRA ETKİNLİĞE GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. 

SON İPTAL TARİHİ:  26 Mayıs 2022

Araç Durakları:

7:00 Yenibosna

7:05 İncirli Alfemo

7.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank

7.30 Kadıköy işmont

7.35 E-5 Göztepe

7.40 E-5 Kozyatağı

7.45 E-5 Küçükyalı

7.55 E5 Kartal 

 Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz..


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.