YAYLALAR ÜÇLEMESİ "ACELLE - ÇARDACIK - KARAGÖL"

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 9.10.2021 Cumartesi
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : ORTA ZOR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 14 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 3108
  Katıldığı etkinlik 210
  Yürüyüş mesafesi 3208 km
  Düzenlediği etkinlik 171
 • İletişime geç
EROL GEYGEL LİDERLİĞİNDE SAKARYA YAYLALARI
ACELLE - ÇARDACIK - KARAGÖL YAYLALARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
09 EKİM 2021 CUMARTESİ

İÇERİK                           : Doğa Yürüyüşü
PARKUR BİLGİSİ           :  14 Km
ETKİNLİK BÖLGESİ       : Sakarya
YÜRÜYÜŞ LİDERİ         :  Erol GEYGEL
ETKİNLİK MALİYETİ     : 150 TL  

PARKUR YAPISI
Karagöl yaylasından başlayan parkur yaklaşık 14 - 16 km
Zor olmayan ve güzel manzaralarla dolu bir parkur.
Parkur yaylalardan geçtiğinden dolayı su sıkıntısı yok.
Kış veya yağmur sonrası Karagöl yaylasında oluşan su çukurları görülmeye değer.
Parkurun bir bölümü yollardan bir bölümü ise orman içinden devam etmektedir.
Yürüyüşümüze 1300 metre rakımlı Karagöl yaylasında başlayacağız. Karagöl yaylası  Akyazı ilçesinin en güzel yaylalarından birisi.
Parkur sert iniş ve çıkışların olmadığı, yaklaşık 14-16 km'lik bir parkur. Geniş yapraklı ve iğne yapraklı ağaçlardan oluşan bir bitki örtüsüne sahiptir. 
Ayrıca orman içlerinde orman gülü ve şimşirden oluşan bodur ağaçlarda mevcuttur. Kanlıca, kuzugöbeği gibi yer mantarları ve ağaç mantarları bulunur. 
Yaylanın tam ortasından Enişte Deresi geçmektedir. Bu dere üzerinde halk tabiriyle "Büyük Deniz" denilen 60-70 m. uzunluğunda 3-4 m. genişliğinde, derinliği 
tam olarak bilinemeyen doğal yollarla kaya kütleleri arasında oluşmuş bir su birikintisi mevcuttur.


YİYECEK -İÇECEK DURUMU
* Sabah Kahvaltısı Yanımızda getirdiklerimizle araçta yapıyoruz. 
* Öğle yemeği yanımızda getirdiklerimiz ile
* Akşam yemeği yol üzerinde uygun bir noktada 

MALZEMELER 
* Doğa yürüyüşüne uygun kıyafet ve ayakkabı
* Varsa Baton
* Yiyecekler

ÖNEMLİ NOTLAR : 
* Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir. 
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 
* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.
* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. 
YÜRÜYÜŞ LİDERİ : 
Erol GEYGEL  : 0545 658 4873
ETKİNLİK MALİYETİ :   150 TL 

NOT (İçişleri bakanlığı Genelgesine göre 2 Doz aşısını yaptıranlar veya etkinlikten en fazla 48 saat öncesine ait PCR testi olanlar katılabilir.
MALİYET PAYLAŞIM ESASI : YOL - ACENTA GİDERLERİ - REHBERLİK
ETKİNLİKLERİMİZ PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

ARAÇ DURAKLARI : İLK DURAK MECİDİYEKÖY


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.