YEŞİLVADİ - ALACALI GÖLETİ - ULUPELİT

Paylaşın
Faaliyet detayları
 • Tarih: 23.02.2020 Pazar
 • Etkinlik süresi Günübirlik
 • Etkinlik Türü : KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 • Mesafe 14 KM
Doğa yürüyüşü Lideri
 • Erol GEYGEL
 • Puanı 2898
  Katıldığı etkinlik 191
  Yürüyüş mesafesi 2895 km
  Düzenlediği etkinlik 153
 • İletişime geç
EROL GEYGEL SORUMLULUĞUNDA
YEŞİLVADİ - ALACALI GÖLETİ - ULUPELİT


İÇERİK : Orman Yürüyüşü
FAALİYET SORUMLUSU : Erol GEYGEL
ZORLUK DERECESİ : 6 üzerinden 3
TARİH : 23 ŞUBAT 2019 PAZAR
KONUM : Şile 
FAALİYET SÜRESİ : 14 KM  - 5 SAAT 


PARKUR BİLGİSİ : Parkurumuz Yeşilvadi köyünden başlıyor. Kervansaray köyündeki Alacali Göleti etrafında yürüyerek Ulupelit köyüne ulaşıyoruz. Yaklaşık 14 km civarında bir parkur İniş ve çıkışların olduğu fakat yükseltinin en fazla 300 metreyi geçmediği bir bölge de yürüyeceğiz. 


MALZEMELER :
Su geçirmez bot ve tozluklar, su geçirmez ceket, mont, polar ceket, termal tshirt, birden fazla ince ve kalın eldivenler, bere, güneş gözlüğü, dudak, güneş kremi ve yedekleriniz. (Yedek malzemeyi mutlaka öneriyoruz. Gün içinde farkında olmadan ıslanabilrsiniz ve kuru giysilere ihtiyacınız olacak. Onları araçta bırakabilirsiniz.)
Kahvaltı: Uygun bir köy kahvesinde yanımızda getirdiklerimizi yiyebiliriz.
Öğlen: Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş tercih edilmeli. Sıcak su, çay önerdiğimiz içeceklerdir...
Akşam: Akşam yemeği için dönüşte birlikte karar verilecektir...
Faaliyet Sorumlusu : Erol GEYGEL : 0545 658 48 73
 
NOT :  *  Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir. Verilen mesafeler de yaklaşık mesafelerdir       
              * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   
              * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.          
              * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur.                 
              * Parkurumuzun bir kısmı keşif  etapları içerir. Orman içi dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.    
 Araç Durakları
7:30 Yenibosna
7:35 İncirli Dilek Pastanesi Önü 
7:45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
8:15 E-5 Göztepe
8.10 E-5 Kozyatağı
8.20 E-5 Bostancı (Son Durak)
 Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!
 


 BU SİTEDEKİ TÜM ETKİNLİKLER 

(Tursab no: 8273) AİT ETKİNLİKLERDİR.

KATILIMCI DOSTLARIMIZIN DİKKATİNE:
1-Kamptrek  8273 Tursab Nolu Glee Turizm'e ait  etkinliklerin sosyal ağ platformudur. Grubumuzun tüm yurt içi ve yurt dışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acentası Glee Turizm tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır.(Paylaşım Esası : Yol - Acenta - Rehberlik - Sigorta giderlerini kapsamaktadır. ) Katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden dolayıdır ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz.
3-Etkinliklerimizin web sayfasındaki son iptal tarihinden sonra etkinliğe katılamayan dostlarımız eğer yedek katılımcı yoksa iptal eden katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.
4-Şehir dışı etkinliklerde  seyahat sigortasının yapılabilmesi için TC kimlik no  gereklidir.
5-Doğa Yürüyüşlerinde katılım ücreti dışında her hangi bir ücret belirtilmez. Yeme - içme kişinin kendine aittir.
6-Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir.
7-Etkinliklerimize katıldığınız taktirde ; doğaya ait risklere muhatap olabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, suda boğulma , toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler.
8 -Doğada herkes kendisinden sorumludur. Bizim amacımız  sizlerle eğlenceli ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmektir. Bu nedenle grup uyumu ve emeğe saygı çok önemlidir.